Pardubická bilance v sedmých zápasech (všechny hrály doma) je 2:4. Maže se v rozhodujícím duelu výhoda domácího prostředí?
  Nemyslím si. Doma je doma, máme výhodu pozdějšího střídání. Chceme toho využít.

Jste připravení na to, že vás čeká pořádný nervák?
  Kdo udělá méně chyb, ten vyhraje. Nervy určitě budou hrát roli. Musíme do zápasu dát všechno. Vždyť je to posledních šedesát minut čtvrtfinále.

Třeba ne. Stejně jako před třemi lety s Plzní se může hrát o mnoho déle.
  Jasně. Na Plzeň si vzpomínám. Chyba v druhém prodloužení a byl konec.

V čem je sedmý zápas specifický?
  Že v něm půjde o všechno. (odmlčí se)  Podívejte,  my se vyhecujeme a ten zápas prostě vyhrajeme. Chce to vyjít    z pevné obrany. Když nevyhrajeme, končí nám sezona. Tyhle počty si uvědomujeme.

Šesté utkání jste ve Vítkovicích nezvládli. Byla to pro vás hodně studená sprcha?
  Podcenili jsme to. Po pátku a výhře 6:0 jsme si mysleli, že to bude mnohem lehčí. jenže jsme se zmýlili. První třetina se nám vůbec nepovedla, Vítkovice na nás vlétly, dělali jsme zbytečné fauly, které soupeř potrestal, a brzy bylo po zápase.

Prohráli jste o pět branek. To není před klíčovým duelem zrovna příjemné pohlazení na duši.
  V pátém zápase jsme jim dali šestku zase my…  Vítkovice musely, šly do toho naplno a my nehráli na sto procent. Proto jsme prohráli. Znovu říkám, v Pardubicích je uděláme (odhodlaně). Dáme do toho všechno.

Vaše řada s Cetkovským a Rákosem má za úkol znepříjemňovat hru vítkovickým hvězdám Burgerovi a Ujčíkovi. Stoupne vaše důležitost v úterním duelu?
  Záleží na trenérech, zda nás tam takhle budou posílat. Ale asi ano, vypadá to, že budeme hlídat Burgera nebo Ujčíka. Naposledy hráli od sebe, takže jsme nemohli chodit přímo na oba dva. Musíme si na ně dát mnohem větší pozor. Když je uhlídáme, budeme mít mnohem větší šanci.

Za rozhodnutého stavu jste více atakovali  vítkovického brankáře  Romana Málka. Dá se něco podobného očekávat i nyní?
  Žádný brankář není rád, když jsou před ním hráči, kteří mu otravují  život. Proto v tom budeme muset pokračovat, rozhodit ho a dát mu pár branek. Play off je i o těchto věcech. Málek je gólman jako každý jiný. Musíme na něj více střílet a důrazně se tlačit do brány.

Když půjde do tuhého, může dojít i na rvačku?