Pardubický útočník TOMÁŠ ZOHORNA hrál ve třetím předkole play off skvělý zápas. Přihrál na první tři góly, makal, štval soupeře… Ale minutu  a půl před koncem udělal faul a jeho tým šel do čtyř.

Pardubice v tu dobu vedly 3:2 a Slavia se rozhoupala k power play. „Byla jen a jen moje chyba, že jsem udělal takhle blbej faul. Naštěstí stál Bůh při nás," ulevilo se mu, když Jan Semorád upravil na 4:2 a spoluhráči oslabení zvládli.

Pardubicím teď stačí porazit Slavii už jenom jednou a zahrají si čtvrtfinále. První šanci na mečbol mají v pátek v Praze, zápas začíná v 18.20.

Co se honilo hlavou, když jste mířil na trestnou lavici?
Hodně špatný věci. Mám z toho asi i nějaké šedivé vlasy. Byla to dost zlá minut a půl. Jsem moc rád, že to kluci nakonec ubránili.

Modlil jste se?
Taky, zkoušel jsem už všechno, takže i obracet se nahoru (usmívá se). Byla jen a jen moje chyba, že jsem udělal takhle blbej faul. Naštěstí stál Bůh při nás.

Byla odvaha se na led vůbec podívat?
Ale to jo, koukal jsem se. Jen to nebylo nic moc příjemnýho.

Do čtvrtfinále vám tedy zbývá už jenom vyhrát poslední zápas. Bude to v pátek těžké?
Bude to velká bitva, úplně ten nejtěžší zápas. Věřím, že to zvládneme a nějak to doboucháme. Slavia bude hrát stejně, nastřelovat puky a dohrávat nás a je na nás, abychom se s tím vypořádali.

Čekali jste, že Slavia doma ještě přitvrdí. Bylo to tak?
Hraje tvrdě, má na to hráče. Ale koukali jsme se na video a bylo nám jasné, že je potřeba hlavně zabrat v obraně a držet modrou čáru, v tvrdosti jsme se jí dokázali vyrovnat. Myslím, že jsme jim dost puků pochytali a díky tomu jsme chodili do přečíslení.

Kdy jste se dozvěděli, že nebude moci nastoupit nejlepší střelec série Radoslav Tybor?
Ráno při rozbruslení a samozřejmě nás to mrzelo. V posledních dvou zápasech dal čtyři góly a byl pro nás klíčovým hráčem. Naštěstí ho zastoupili ostatní. Snad ale bude do pátku v pořádku a zase bude dávat góly.