Až na třetí pokus se útočník Tomáš Zohorna (na snímku) dostal do závěrečné nominace české hokejové reprezentace na mistrovství světa. Před dvěma lety ho o jisté místo v týmu připravilo zranění, loni ho trenér Vladimír Růžička vyřadil po generálce na šampionát. Letos už rodáka z Havlíčkova Brodu, který do velkého hokeje vkročil v Pardubicích, kouč Vladimír Vůjtek do kádru zařadil.

V týmu je ale momentálně 27 hráčů, takže nejméně dva se na soupisku nevejdou. Zohornovi je proto jasné, že start na MS ještě jistý nemá. „Hrozně moc mě potěšilo, že mě trenér nechal v týmu. Nečekal jsem to," řekl útočník Chabarovsku ještě před středešním odletem do Moskvy.

„Cítil jsem, že jsem hodně na hraně. Hlavně od minulého týdne. Na nedělním tréninku jsem byl v šesté pětce, takže jsem cítil, že to není úplně jasné. Když jsem zůstal v týmu po úterním zápase proti Kanadě, tak mě to překvapilo i potěšilo," uvedl Zohorna.

Možná mu pomohl i fakt, že generálku na šampionát odehrál solidně. Formaci, ve které s ním byli Richard Jarůšek, čerstvá posila Hradce Králové, a expardubický Robert Kousal, se proti obhájcům zlata celkem dařilo a vypracovala si několik solidních šancí.
„V neděli jsem si řekl, že i kdybych měl před turnajem 
skončit, tak na ledě nechám všechno. Myslím, že proti Kanadě se naší pětce zápas povedl a hráli jsme dobře," řekl bývalý hráč Pardubic.

Na závěry minulých dvou sezon, kdy se do nominace nedostal, prý nemyslel.

„V prvním případě jsem se zranil, s tím se nedalo nic dělat," řekl k roku 2014. Loni moc reálných šancí neměl. Šampionát se konal v Praze a v české sestavě byla řada posil z NHL v čele s hvězdným Jaromírem Jágrem.
Dobře si uvědomuje, že i tentokrát se může stát, že se na MS nakonec nepředstaví.

„Dostal jsem se do širší nominace do Moskvy a teď už to záleží na trenérech, jakou budou mít představu a komu dají šanci. Je mi jasné, že místo v sestavě asi nemám jisté. Budu makat na tréninku a čekat na svoji šanci," uvedl optimisticky Tomáš Zohorna.