Proti Zlínu předvedl nejlepší výkon sezony. Na začátku extraligového ročníku TOMÁŠ ZOHORNA zápasil spíš sám se sebou. Před mistrovstvím světa si pardubický útočník zlomil nohu a přišel o jistou letenku do Běloruska.

Zranění ho navíc dost limitovalo i v nové sezoně, dlouho se nemohl plnohodnotně připravovat.
Kouč hokejové reprezentace Vladimír Růžička mu dal šanci i v prvním podniku sezony. Útočník před odjezdem říkal, jak moc si přeje, aby se vrátil zpátky ten starý Zohorna z minulé sezony.
Proti Zlínu zářil, dal dva góly, při výhře 6:2 byl hodně vidět. Zvedá se. „Na tohle je ještě čas, o tom se bavit zatím vůbec nebudeme. Ještě nevím, jestli jsem zpátky," zůstává nohama na zemi.

Proč taková skromnost?
Dnes se mi zápas povedl a je super, že jsme vyhráli. Ale ještě se necítím tak dobře, abych řekl, že jsem zpátky.

Jenže dva góly, a hlavně způsob, jakým jste je dal, sebevědomí musejí jenom pomoci…

To je pravda, jsem za ně moc rád, zase mě dostaly o krok dál, jen pořád nejsem tam, kde bych sám chtěl být.

Co tedy zatím neposlouchá?

Celkově to není ono, nemám kvůli zranění natrénováno to, co bych měl mít. Dva měsíce, kdy jsem v létě s týmem nepracoval, cítit jsou. Dva góly? To je plus hlavně pro hlavu, je to další moment, který by mě měl nakopnout.

Nastartoval vás tímhle směrem 
i reprezentační turnaj ve Finsku?

Asi trochu jo, když jsem teď dal dva góly. Po příjezdu jsem si připadal hodně utahaný. Měl jsem strašnou radost, že mě pan Růžička vzal a dal mi šanci. Já tam zase viděl, jakou úroveň má evropský hokej, jaký je rozdíl mezi námi a Skandinávci, najednou u sebe vidíte hrozně moc nedostatků. Budu pracovat na tom, abych je odstranil a dostal zase někdy šanci 
si za reprezentaci zahrát.

Při prvním gólu Zlínu se zdálo, že herní pohoda je nalezena. Hezky jste brankáře Kašíka 
v brankovišti vymíchal…
Jen ke mně přijel odražený puk od Časyho. Hodil jsem si ho na bekhend, pak zase zpátky a gólman mi odjel, to nebylo nic velkého. Hlavně jsem byl před ním sám.

Když jste pak v oslabení ujížděli s Petrem Sýkorou, vypadalo to, že na vás ukazuje, ať mu hlavně už nenahráváte zpátky, ale střílíte. Bylo to tak?
(usměj se) Bylo. Viděl jsem, že zlínský obránce je bez hokejky, takže bylo lehčí dát nahrávku zpátky. Kdyby na mě neukazoval, určitě bych Sejkovi chtěl nahrávat do prázdné brány. Ale když jsem na něj mrknul, zrovna mával hokejkou na gólmana, takže mi docvaklo, že ten puk asi nechce a mám jít do zakončení sám.

Jinými slovy – Petra Sýkoru se vyplatí poslouchat?
Zrovna v úterý jsem si říkal, že bych se měl asi do zakončení tlačit i trochu sám. 
A jsem rád, že mi zrovna on ukázal, ať to zkusím.

Vzpomínáte, kdy naposledy 
fanoušci křičeli, ať Zlínu nasypete desítku?
Tohle rozhodně moc často nebývá. Ale v každé sezoně přijdou zápasy, kdy vám tam napadá hodně gólů, a teď to bylo jenom šest.

Jasně, ale zrovna proti pečlivým obranářům ze Zlína je to docela unikát. Bylo cítit, že na nich leží pořádná deka?
My jsme hlavně hráli výborně, dařilo se nám při přesilovkách, kolem branky… Zřejmě Zlín není v takové pohodě, v jaké by chtěl být, dvakrát dokázal naše vedení srovnat, ale když jsme mu odskočili potřetí, tak už ne. Je jenom dobře, že po reprezentační pauze začínáme takhle dobrým zápasem.