Bude to zase vydatná přestřelka, při které brankáři naříkají a trenéři klejí nad prostupností obran? Těžko říct, každopádně vysoká atraktivita duelu je ale zaručena. Při střetech Pardubic s Plzní obvykle létají ohnivé jiskry.

Minule to byl v ČEZ Areně gólový ohňostroj. Třináct branek a výsledek 8:5 pro Moeller. „I když jsou obě mužstva laděná hodně útočně, tak si nemyslím, že to nyní bude taková úroda. Nebo v to aspoň doufám,“ usmívá se pardubický trenér Václav Sýkora. „Věřím, že především naše obrana nebude tak prostupná a směrem dozadu odvedeme kvalitní výkon, protože ten je proti Plzni nutný.“

Západočeši zažehnali předvánoční krizi a už jsou znovu naladěni na vítěznou notu. Z pěti uplynulých duelů vybojovali čtyři výhry. „Hodně se zlepšili ve hře dozadu. To jim přináší úspěch,“ míní Sýkora, jehož tým může po porážce Litvínova na Kladně atakovat vedoucí pozici v extralize. „Ještě je před námi čtrnáct zápasů, bodů je ve hře moc a pořadí se může pořádně zamíchat. Takže na momentální umístění vůbec nehledíme,“ tvrdí pardubický trenér.

Proti Plzni se do středu prvního útoku Moelleru postaví uzdravený Tomáš Divíšek, proti němu se k úvodnímu buly skloní Martin Straka. Souboj dvou matadorů by měl být ozdobou páteční bitvy! Užitečnost centrů elitních formací je při pohledu do statistik naprosto výmluvná. Divíšek má v hodnocení plus minus patnáct kladných bodů, olympijský šampion Straka třináct.