Zpátky do sedla. S tímto heslem vstupuje do nové éry HC Dynamo Pardubice. Pro hokejový klub začíná období, kdy bude většinovým majitelem společnost podnikatele Petra Dědka. Převod akcií byl dokončen včera dopoledne, stejně tak bylo potvrzeno složení představenstva a dozorčí rady.

Společnost HokejPce 2020, jejímž jednatelem je Petr Dědek, navýšila základní jmění Dynama o 12 milionů korun. „Věřím, že den 17. června 2020 přepisuje dějiny pardubického hokeje. Věřím, že toto datum odstartuje starou dobrou éru. A oprášíme značku, jak si zaslouží,“ prohlásil Dědek, nový většinový vlastník klubu.

Město Pardubice zůstává minoritním akcionářem. „Pro nás je to pětadvacetiletý sňatek, který jsme uzavřeli. Věřím, že to je klíčové hlavně pro fanoušky, kteří nás celé tři roky podporovali. Stáli za klubem a hráči. Nová spolupráce bude klíčová, aby Dynamo bylo opět na vrcholu,“ poznamenal pardubický primátor Martin Charvát.

Spolupráce je výsledkem složitých jednání. „Některé příspěvky mě velmi zaskočily, ale myslím, že jsme hledali vždy shodu. Smlouva vzájemně přináší jistotu v tom, že tady pro hráče, zaměstnance a partnery dlouhodobě bude klid na práci a nebudeme politikařit,“ doplnil Dědek.

Nový majitel představil i rozpočet klubu, který bude činit 150 milionů korun. „To je klíčové číslo. Město přispívá více než 30 miliony, z toho je více než polovina příspěvek na mládež. A na bedrech nového akcionáře a managementu klubu je, aby rozpočet dále naplnil,“ řekl Dědek, jehož firma D+D Real se stala generálním partnerem klubu.

Tomu budou odpovídat i ambice extraligového klubu. „Snažíme se pracovat na tom, abychom byli ve všech směrech v popředí. Co se týče sportovní části, chceme být jednoznačně do 6. místa. Máme kvalitní tým, na kterém jsme začali pracovat v lednu. Doplnili jsme ho o další hráče,“ uvedl Ondřej Heřman, nový předseda představenstva.

Dynamo oficiálně představilo obránce Jakuba Nakládala, který se po devíti letech vrací do Pardubic. „S Jakubem jsme podepsali tříletý kontrakt. Počítáme s tím, že nám bude stabilizovat kabinu. Je ambiciózní, chce taky titul, takže je tu s námi správně,“ dodal Dědek.

„Když jsem před devíti lety odcházel, tak už tehdy jsem říkal, že se nechci vracet nikam jinam než do Pardubic. Moc se těším,“ řekl dvaatřicetiletý hokejista.

Vedení Dynama

Složení nového představenstva: Ondřej Heřman (předseda), Ivan Čonka (místopředseda a ředitel společnosti), Dušan Salfický (sportovní ředitel).

Složení nové dozorčí rady: Petr Dědek st. (předseda), Petr Dědek ml., Aleš Cerman, Petr Sedlatý, Jan Mazuch, Martin Mojžíš, Josef Paleček.