Konečně. Hokejisté Pardubic se poprali s herní krizí a dokázali vyhrát na ledě Litvínova 2:1. Mistrovská Verva se také trápí, a tak to byl zápas, kdo si posílí své narušené sebevědomí. Nakonec to bylo Dynamo, které po třech porážkách v řadě slavilo tříbodový zisk.

Pardubice představily v Litvínově novou akvizicí. Jejich ofenzivu vyztužil střední útočník Tyler Redenbach, jenž poslední sezonu dohrával v Davosu, se kterým získal mistrovský titul. V Evropě má bohaté zkušenosti.

„Na Tylera jsme obdrželi vynikající reference ze zámoří, jedná se o šikovného centra, měl by být tvůrcem hry," uvedl Dušan Salfický, sportovní manažer klubu. Jedenatřicetiletý zkušený centr přišel do Evropy v roce 2008, šest sezon působil v nejvyšší finské soutěži, hrál v Laappenrantě, IFK Helsinkách a Pelicans Lahti.

A v Litvínově se okamžitě zapsal do statistik. V první třetině parádní přihrávkou od zadního mantinelu oslovil ke skórování zadáka Šedu, který už zvyšoval na 2:0. Před ním se totiž trefil ještě Starý, a tak Pardubice odcházely do kabin s příjemnou náskokem.
Ten jim vydržel do 36. minuty, kdy po Řehořově střela dorazil kotouč za záda Kristana Havlíček. Domácí se snažili o vyrovnání, jenže Pardubičtí vůlí a bojovností drželi hubený náskok. A to se jim i zásluhou Kristana povedlo.

Litvínov – Pardubice 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Fakta – branky a nahrávky: 35. Havlíček (I. Řehoř) – 8. Starý (Poulíček, Marcinko), 17. Šeda (Redenbach, Rolinek).
Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda – Frodl, Hynek.
Vyloučení: 6:5.
Využití: 0:1.
Diváci: 4642.
HC Verva Litvínov: Janus – Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Frolo, Gula, 
T. Pavelka – Martynek, Hübl, Lukeš – Jánský, R. Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, M. Hořava – I. Řehoř, Havlíček, A. Chlapík. Trenéři Rulík, Weissmann a Šlégr.
HC Dynamo Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, 
Bokroš, Ščotka, J. Zdráhal, M. Šeda – P. Sýkora, Redenbach, Rolinek – J. Svoboda, Nahodil, Tybor – Poulíček, Marcinko, Starý – A. Havlík, Tomášek, Kolář. 
Trenéři: M. Říha ml. a Baďouček.