Nebozí Piráti popraveni a jede se dál! Teď je potřeba stáhnout z kůže Tygry.

Pardubice urvaly druhou výhru z posledních deseti zápasů. Chomutov přetlačily i díky třem bodům Tomáše Noska 4:2.
Zvednou se? Je tohle ten moment, který je nasadí zpátky na koleje? Stane se z drezíny, co zastavovala v každé vesnici, zase rychlík, který si to po kolejích sviští kvapíkem? „Pro psychiku je tenhle výsledek nesmírně důležitý," ulevil si asistent trenéra Miloš Říha.

Urvané body proti Chomutovu ale budou mít smysl, pokud tým naváže stejným způsobem v úterý v Liberci (18.30).  „Ze všeho nejpodstatnější je pro nás výsledek. V některých předešlých utkáních jsme podali dobrý výkon, ale v tabulce nám nic nepřibývalo. Tohle nebyl úplně líbivý zápas, víme to, ale máme tři body. To je v danou chvíli klíčové," věří  Říha, že mizérie je definitivně u konce.
Liberec si podobně svízelným časem prošel poměrně nedávno.

Dostával hodně gólů. Čím víc kopal, tím hlouběji se v bažině propadal. Vzpomínáte na divočinu v Pardubicích? Vedl 4:2, nakonec prohrál 4:6. Bývalý pardubický trenér Pavel Hynek pak v jejich kabině burácel tak, že se klepal strop. Nepomohlo! To samé pak jeho hráči předvedli doma s hradeckým Mountfieldem.

Bohatý a ambiciozní celek ze severu zase mířil do extraligového suterénu.
Jenže teď je tenhle tým jiný. Mnohem zodpovědnější, vždyť gól nedostal už 195 minut. Třikrát za sebou vyhrál. V brance září náhradník Marcel Melicherčík. „Snažím se na nějaké nuly nemyslet, abych se z toho nezbláznil. Nechci si takových věcí vůbec všímat, nemá cenu to řešit," zůstává nad věcí.

Vynuluje i Pardubice? Nejproduktivnější pardubický útočník Tomáš Zohorna doufá, že ne: „Je potřeba hru ještě víc zjednodušit. Liberec skvěle bruslí, bude chodit do brány. Když budeme hrát dobře dozadu a z přečíslení se nám podaří dát nějaký gól, něco tam uděláme. V Liberci to bude lepší než proti Chomutovu. Přivezeme tři body." To je slovo chlapa.

Ale proč ne? Právě on zničil devítizápsové pardubické čekání na přesilovkový gól. Navíc vítězství vydřené na vůli posiluje za současné situace mnohem víc, než kdyby Východočeši Chomutov smázli rozdílem třídy. Pozor, pozor, červenobílá lokomotiva se rozjíždí. A nemá v plánu v Liberci stavět!