Všichni se k trestné činnosti plně doznali a svého jednání litovali. Některé kabely si podělili a prodali sami, jiné skončily „opracované“ ve sběrně druhotných surovin.

„Poprvé v říjnu loňského roku navštívil areál společnosti sedmadvacetiletý muž sám. V dalších případech si už s sebou bral komplice, kteří zůstávali u auta a pomáhali mu s naložením odcizených kabelů. Byli domluvení, že si utržený zisk z prodeje mezi sebou rozdělí. Scénář byl vždy stejný. K areálu společnosti přijeli vozidlem zn. Volkswagen. Sedmadvacetiletý muž vždy sám poškodil oplocení a vnikl do areálu, ze kterého odcizil samotné kabely nebo kabely navinuté na cívkách. Kabely pak společně naložili a odjeli,“ popsala policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Muž se domníval, že se jedná o nepotřebný odpad.
Ukradl a prodal 1500 kg kovových kabelů. Zlepšoval si svou finanční situaci

K motivacím obviněných a možným trestům policejní mluvčí sdělila, že „sedmadvacetiletý muž uvedl, že peníze potřeboval na údajné zaplacení svých dluhů. Vyšetřovatel ho obvinil ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. V případě pravomocného odsouzení muži hrozí trest odnětí svobody až na 5 let nebo peněžitý trest. Z krádeže si obvinění vyslechl také osmatřicetiletý muž, tomu hrozí trest odnětí svobody až na 2 léta, zákaz činnosti nebo propadnutí věci. Posledním z trojice je dvacetiletý muž, který byl obviněn ze spáchání trestného činu legalizace z výnosů trestné činnosti. Tomu hrozí trest odnětí svobody až na 4 roky, peněžitý trest, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.“

Mohlo by vás zajímat: Více sálů, kratší čekání i bistro: Viděli jsme nový pavilon Pardubické nemocnice

Zdroj: NEMPK