Pardubičtí kriminalisté se zabývají případem vydírání prostřednictvím online seznamky. Poškozeným je osmadvacetiletý muž z Pardubicka, který se ve virtuálním světě seznámil s údajnou 21letou ženou. Po čase psaní si vzájemně vyměnili intimní fotografie a začali se domlouvat na osobním setkání. K tomu už však nedošlo, žena záhy napsala, že jí je ve skutečnosti pouze 14 let a přestala komunikovat.

„O dva dny později muže telefonicky kontaktovali údajní rodiče dívky. Sdělili mu, že celou věc, tedy zneužití jejich nezletilé dcery, již nahlásili na policii. Zároveň mu ale nabídli 'mimosoudní' vyrovnání - pokud jim zaplatí 350 tisíc korun, tak oznámení stáhnou a celá událost tím bude vyřízena," popsala tisková mluvčí policie Pardubického kraje Iveta Kopecká.

Z činnosti pardubických celníků.
Drogy i v Kinder vajíčku. Rekordmanem se stal řidič chladírenského vozu

Mladý muž ve strachu a pod tlakem převedl veškeré své peníze, téměř 140 tisíc korun. Na doplacení zbylé částky si chtěl sjednat půjčku a hned poté ji také odeslat. Tvrzení „rodičů" podpořil i telefonát údajného policisty, který po zaslání první částky prý trestní oznámení stornoval. Cestou do banky pro půjčku ale muž pojal podezření, že něco není v pořádku a vše oznámil na policii.

Poznáte muže?Poznáte muže?Zdroj: Policie ČR

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání," přiblížila policejní mluvčí Iveta Kopecká. Kriminalistům se podařilo na kamerových záznamech zachytit muže a ženu, kteří by mohli pomoci k objasnění události. Neznají ale jejich totožnost. „Obracíme se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli informace k totožnosti těchto osob nebo jejich pobytu přijmou policisté na lince 158," dodala Iveta Kopecká.

Zároveň policisté přidávají varování: Buďte maximálně obezřetní, neposílejte cizím osobám informace ani fotografie, které proti vám mohou zneužít. Pokud už se dostanete do stejné situace, neposílejte peníze a věc oznamte na policii.

Mohlo by vás zajímat: Jedna loď jako 42 kamionů. Ve hře jsou tři varianty splavnění Labe do Pardubic

Zdroj: Čížková Nikola