První z řidičů, který policisty zaujal okolo desáté hodiny večer v Bělehradské ulici, nejen, že předváděl originální způsob jízdy, ale jeho vozidlo mělo navíc proražené obě levé pneumatiky. „Policisté se proto rozhodli vozidlo zastavit a řidičku zkontrolovat. Ta však na opakované výzvy nereagovala a ve stylu „brzda, plyn“ pokračovala dál. Policisté následně využili situace, kdy 46letá řidička zastavila a s použitím donucovacích prostředků ji vytáhli z vozu. Následná dechová zkouška byla pozitivní s výsledkem bezmála 1,8 promile alkoholu v dechu,“ popsala Iveta Kopecká, tisková mluvčí pardubických policistů.

Krajský soud řeší nešťastný případ z loňského léta, který se stal na Pardubicku. Žena je obviněná z pokusu o vraždu svého manžela, na kterého vystřelila jeho legálně drženou zbraní.
Žena vystřelila na svého muže puškou. Zřejmě nešťastná náhoda shodují se manželé

O čtyři hodiny později se na Pražské ulici před policisty vynořil další řidič nepřehlédnutelný řidič. Jel pomalu a výrazně kličkoval. „Ani tento řidič ale na jejich výzvy nereagoval, proto se mu rozhodli zahradit cestu služebním vozidlem. Policisté poté 46letého řidiče vytáhli z vozu a provedli u něj dechovou zkoušku, která byla pozitivní s výsledkem téměř 2,8 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Kopecká.

Roman Vondál zastává funkci Director Hospitality & Hotel Development.
Pardubice mají potenciál a byla by škoda toho nevyužít, říká zástupce developera

Oběma řidičům, kteří jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, nyní hrozí až jeden rok zákazu řízení.

Mohlo by vás zajímat: Pardubický soud rozkrývá neuvěřitelně krutou vraždu s vrtačkou a kyselinou

Zdroj: Čížková Nikola