Ani jeden z obviněných se ale necítí být vinen.

Další den soudního líčení začal výslechem druhého obžalovaného Davida Kučery, kterého obžaloba viní z toho, že spolu se svou bývalou partnerkou zavraždili její matku. Kučera, který podle spisu bil hlavou poškozené o zem, a pak jí do těla vrtal vrtačkou, dnes odmítl vinu a tvrdí, že mrtvou v domě pouze našel.

Brutální vraždu seniorky z listopadu roku 2022 začala projednávat pardubická pobočka Krajského soudu v Hradci Králové. Na lavici obžalovaných stanula dcera zavražděné se svým partnerem.
Pardubický soud rozkrývá neuvěřitelně krutou vraždu s vrtačkou a kyselinou

Přitom se muž při své první výpovědi na policii k činu přiznal. „Když jsem ji zabil, tak u toho partnerka nebyla. Jsem si tím jistý,“ vypověděl policistům obviněný muž.

Před soudem to ale vzal všechno zpět.

Co obžalovaný muž tvrdil u soudu a co dalšího mu žaloba klade za vinu, se dozvíte v další části článku pro členy Deník Klubu

„Výslech na policii byl hodně emotivní byl jsem ve stresu a v šoku. Byl jsem nervózní a zpanikařil jsem, proto jsem se přiznal,“ tvrdil dnes soudkyni muž, který má trestní minulost a vysoké dluhy.

Eskorta obviněných z vraždy v Libišanech
VIDEO: V Libišanech to byla vražda. Oba podezřelí, muž a žena, skončili ve vazbě

Muž soudu celou situaci popisoval úplně jinak než jeho bývalá partnerka, která vypověděla, že za vraždou stojí on.

„Z koupelny jsem slyšela zvuk vrtačky, trvalo to několik vteřin. Když jsem se vrátila, tak mi řekl, že do člověka ještě nikdy nevrtal,“ detailně popisovala celou situaci spoluobžalovaná Nelly Bartáková.

K událostem, které se staly 30. listopadu 2022 v Libišanech, muž dnes vypověděl, že v domě v době vraždy vůbec nebyl. Pak se snažil soudce dlouze přesvědčovat o tom, že obžaloba není pravdivá. „Opakovaně jsem žádal policii o rekonstrukci na místě činu. Obviněná se mě snaží obvinit z vraždy. To odmítám,“ opakoval Kučera.

Nebyla to moje první mrtvola

Obžalovaný popsal nález těla, vinu odmítá. Podle kriminalistů měl pár místo činu upravit tak, aby ztížili své odhalení, když na místo po třech dnech přivolali policii.

„Byli jsme v obýváku, obviněná vytočila matku a telefon se ozval v pracovně. Klepal jsem na pracovnu a pak jsem vykopl dveře a objevili jsme tělo. Nebyla to moje první mrtvola, kterou jsem v životě objevil, bylo jich už asi osm,“ popisoval obžalovaný s tím, že po nálezu těla zavolal policii a sledoval, jak kriminalisté ohledávají místo činu. Druhý den už si Kučera vyslechl obvinění z vraždy.

Komisař soudu předvedl praktickou ukázku se samonabíjecí puškou značky CZ 858 Tactical 4V. (Zbraň byla zabezpečena, tak aby z ní nebylo možné nyní střílet.)
Alkohol, marihuana a zbraň. Žena za pokus o vraždu manžela dostala podmínku

Muži navíc obžaloba klade za vinu přečin nedovoleného ozbrojování. Kriminalisté u něj při domovní prohlídce našli nelegálně držené zbraně a přes tři tisíce různých nábojů. „Zbraně byly v kufru od kolegy, který u mě měl uložené nějaké osobní věci po požáru,“ přesvědčoval soudní senát muž. Obžalovaný pak soudu radil, jak by měla policie celou věc došetřit a stáhnout toto obvinění.

Rozsudek v případu prozatím nepadl. Krajský soud ale rozhodl o tom, že oba obvinění zůstanou i nadále ve vazební věznici. Hlavní líčení bude v Pardubicích pokračovat v březnu. Soudkyně Jana Bodečková vyslechne soudní znalce, lékaře a psychiatry.

Ilustrační foto.
Osm piv a sednout za volant? Pro muže z Pardubicka žádný problém

Oba obžalovaní čelí obvinění z vraždy zvlášť surovým a trýznivým způsobem. Za to jim hrozí 15 až 20 let vězení, případně trest výjimečný.