„O účasti v této soutěži jsem uvažovala dva nebo tři roky. Konečné rozhodnutí však ve mne uzrálo až letos. Brala jsem to jako novou výzvu,“ konstatovala Monika Horáková.

„Na Miss aerobik se mi líbí hlavně to, že dává šanci sportujícím dívkám. Na většině soutěží krásy sice všechny účastnice tvrdí, že sportují, ale na této akci to také musí dokázat,“ řekla 173 centimetrů vysoká dívka, která aerobik provozuje od deseti let. „Není to tak, že bych se mu věnovala jako některé jiné dívky profesionálně, ale pravidelně dvakrát týdně si chodím zacvičit,“ sdělila pardubická kráska, která v minulosti pravidelně předcvičovala pouze rok malým holčičkám v jedné základní škole.

Pětapadesát kilogramů vážící slečna narozená ve znamení Štíra musela projít náročnými vyřazovacími boji. „Celkem bylo dvanáct čtvrtfinálových kol. Přestože jedno se konalo také v Pardubicích, nemohla jsem se ho z časových důvodů zúčastnit. Do pražského semifinále jsem tak postoupila z Kladna,“ vysvětlila pohledná Východočeška, která uspěla i v užším výběru šedesáti dívek z celé České republiky.

„Jsem ráda, že jsem se probojovala do finále. Všechno ostatní už bych brala jako nadstandard,“ svěřila se našemu Deníku Monika Horáková. Společně s ostatními finalistkami už absolvovala dvě soustředění v Lázních Bělohrad. „Po ranní rozcvičce jsme se věnovaly posilování, plavání a pochopitelně aerobiku. Velká pozornost se tu kladla i na regeneraci. Měly jsme tu k dispozici například bahenní lázně či perličkovou koupel,“ líčila Monika Horáková. „Připravovaly jsme se tu však též na rozhovor se známou osobností, a to s Petrem Salavou, který bude finále Miss aerobik 2007 moderovat společně se Světlanou Zárubovou,“ sdělila černovláska, jejíž míry jsou 92–63–90. „Až jsem se divila, jaká se tady mezi námi vytvořila parta. Je to asi tím, že oproti jiným soutěžím krásy se tu tolik neřeší, jestli někdo má o dva kilogramy více nebo méně,“ všimla si dívka, jež se v celorepublikovém finále objeví se startovním číslem pět. Ještě předtím se však zúčastní posledního soustředění v Turecku. „Zde budeme natáčet své medailonky a zároveň pilovat poslední detaily,“ popisovala Monika Horáková.

„Oproti jiným soutěžím krásy se sice více nadřeme, ale určitě to za tu námahu stojí,“ svěřila se Pardubačka, která má na svém kontě řadu úspěchů. Je například Miss Junior 2001, Miss Východní Čechy 2004, Miss Talent 2004 v prestižní Miss ČR 2004 a Miss Praha 2007, ačkoliv se sama s těmito cennými tituly ze své vrozené skromnosti nechlubí.

Na Moniku i její soupeřky ve finále Miss aerobik 2007 čeká promenáda v plavkách, rozhovor se známou osobností, vlastní minutová sestava aerobiku a jízda na posilovacím stroji. „Zde se budou body udělovat podle počtu najetých kilometrů,“ upřesnila modelka, pro níž bude zřejmě nejobtížnější sestava aerobiku. „V současné době jí intenzivně zkoušíme s cvičitelkou Petrou Stránskou. Jsem ráda, že jsem si vybrala právě ji. Není jen dobrá trenérka, ale také fajn člověk,“ poznamenala slečna, která od nového školního roku nastupuje na roční intenzivní studium angličtiny do jedné pardubické jazykové školy.

Finále Miss aerobik 2007 je na programu v sobotu 29. září v Praze. „V televizi se akce objeví s týdenním zpožděním,“ pravila Monika Horáková. Fandové ji však mohou posílat své hlasy již nyní, a to přes web www.missaerobik.cz.