Soubor je považován za jeden z nejoriginálnějších na české hudební scéně. V posledních letech na sebe upozornil vítězstvím v soutěži International Songwriters Competition, spoluprací s Bobbym McFerrinem, s Lenkou Dusilovou či s Janou Koubkovou.

„Repertoár ansámblu, který hraje ve složení tři klarinety a basklarinet, je vybraný ze skladeb nejrůznějších epoch a stylů – od renesance až po jazz a moderní hudbu, které si členové kvarteta sami upravují. Další dimenzí jejich tvorby jsou vlastní díla a premiéry novinek soudobých autorů. Chuť souboru pouštět se do netradičních projektů se například odráží v organizování každoročního červnového multimediálního happeningu v zatopeném lomu v Nečíně s hudbou, projekcemi a ohňovou show za účasti dalších hudebníků,“ pravila mluvčí Komorní filharmonie Pardubice Blanka Scholleová.

V současné době je spolupracovníkem souboru Clarinet Factory také Alan Vitouš, český perkusionista a multižánrový umělec.
„V šedesátých letech působil  ve vynikajícím Junior triu, začátkem osmdesátých let spolupracoval s Jiřím Stivínem a v roce 1985 založil vlastní soubor Vitouš trio s Janou Koubkovou a Vojtěchem Havlem.

Vystupuje na předních festivalech doma i v zahraničí, spolupracuje s řadou dalších znamenitých hudebníků a od roku 1989 také s hercem Jaroslavem Duškem,“ dodala Blanka Scholleová. (dub)