Nádherná sváteční atmosféra a nejoblíbenější české vánoční koledy! Už ve středu 14. prosince od 18 hodin se Palác Pardubice zaplní zpěváky.

Ve všech koutech republiky bude středeční večer patřit zpěvu nejoblíbenějších českých koled.

Ojedinělý projekt regionálního Deníku spojí všech-ny jeho čtenáře v předvánočním shonu. Společně si všichni mohou zazpívat své oblíbené koledy, mezi kterými nesmí chybět Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán či Půjdem spolu do Betléma. O dalších dvou rozhodnete svým hlasováním. Zpívání zakončíme vánoční písničkou Vánoce, Vánoce přicházejí.

ZAZPÍVAJÍ BONIFANTES

Hlavním hostem letošního pardubického zpívání bude Chlapecký sbor Bonifantes.

Večerem diváky opět provedou moderátoři Petra Beránková a Miroslav Hruban z Českého rozhlasu Pardubice, který je mediálním partnerem tohoto unikátního počinu.

„Atmosféra byla na této akci vždycky úchvatná," sdělila Petra Beránková.

Akce je otevřená pro všechny a vstup je jako malý (před)vánoční dárek všem čtenářům zcela zdarma.

A pokud byste náhodou neznali texty všech koled nazpaměť, nevadí! Ve středečním vydání Deníku 
v den akce je najdete!

Zpívat se ale nebude jen 
v Pardubicích. Do projektu Česko zpívá koledy se už přihlásily rovněž Horní Ředice, Borek a Choteč.

„Na akci se těšíme a doufáme, že po loňském prvním ročníku se u nás zpívání koled stane tradicí. Snad se všichni sejdeme a v tom shonu, který před vánočními svátky panuje, si společně zazpíváme koledy," řekla Marta Horáková, která organizuje akci v Horních Ředicích.

DĚTI TRÉNUJÍ KOLEDY

V loňském roce si v Ředicích zazpívali se sborem, letos budou tahounem celé akce děti. „Děti už trénují jednotlivé koledy a paní učitelka je k tomu doprovodí na klávesy," dodala Marta Horáková.