„Poprvé se tu soubor představil před deseti lety a poté v roce 2000,“ uvedla za pořadatele akce Alena Mejstříková na adresu sboru, který přijede z Williamsportu v Pensylvánii.

„Lycoming College Choir je jedním ze tří pěveckých těles, které na univerzitě působí. Nejlepší zpěváci jsou začleněni do výjezdního koncertního sboru, jenž navštívil většinu států v USA. V době jarních prázdnin pravidelně pořádá umělecká turné do všech částí Ameriky a jednou za tři až čtyři roky organizuje šňůru po Evropě. Ta letošní začala v německém Wagenfeldu a přes Berlín a Lipsko pokračuje do Pardubic a Prahy. Svou evropskou cestu zakončí sbor v Budapešti,“ sdělila Alena Mejstříková, členka pardubického pěveckého sboru Continuo, který vystoupí společně se svými americkými hostyve čtvrtek 17. květnaod devatenácti hodin v univerzitní Aule Arnošta z Pardubic.

„Kromě vlastních programů oba sbory předvedou i společně nastudované skladby. Dirigentem amerického sboru je jeho zakladatel Fred Thayer, komorní sbor Continuo vystoupí pod vedením dirigenta Vlastislava Nováka,“ dodala.