Zakoupit si ho zájemci mohou v předprodeji divadla či v divadelním obchůdku ve foyer.
Východočeské divadlo Pardubice před Vánocemi doplnilo kolekci svých muzikálových CD. Po nahrávkách písní z muzikálů Sugar, Pokrevní bratři, My Fair Lady, Zpívání v dešti, Cikáni jdou do nebe či Muž z kraje La Mancha se svého „cédéčka" dočkala i Balada pro banditu, která se hraje rovněž na Kunětické hoře.

Na CD je více než  30 známých písní

„Nahrávka vznikala během listopadu ve zvukovém studiu Východočeského divadla. Hudbu nahrála folk-folklórní skupina Trdlo, písně nazpívali představitelé hlavních a větších rolí spolu s doprovodným sborem. Na výsledném CD naleznete více než 30 známých hitů, jako jsou například Zabili, zabili, Nepůjdu od tebe či Tam u řeky, ale i drobné úryvky dialogů. Hudební režie se ujal Václav Trunec z kapely Trdlo, režie mluveného slova se chopil dramaturg divadla Zdeněk Janál," uvedl mluvčí VČD Radek Smetana.

Verze v novém hudebním aranžmá

Pardubická verze legendárního zbojnického muzikálu z pera Milana Uhdeho s hudbou Miloše Štědroně, ale v originální úpravě a novém hudebním aranžmá Marka Ivanoviće, měla premiéru 15. června 2013 na Kunětické hoře, během sezony se s úspěchem hraje i v Městském divadle.

Příběh zbojníka Nikoly Šuhaje režíroval Michael Tarant, který do hlavních rolí obsadil domácího Jana Musila a Tomáše Lněničku z královéhradeckého Klicperova divadla, kteří se alternují v roli Nikoly, a Petru Tenorovou, jež ztvárňuje Nikolovu lásku Eržiku.
V dalších rolích hrají Zdena Bittlová, Ladislav Špiner, Petr Dohnal či Josef Vrána, herce doplňuje početný sbor tanečníků a zpěváků – to vše za živého doprovodu folk-folklórní kapely Trdlo.