(Anti)feministická smršť, kterou nabízí hra Barmanky, pojednává o čtyřech pracovnicích vyhlášeného baru Shaker. Ty nejsou jen kolegyněmi, ale i přítelkyněmi a tvrdými glosátorkami a kritičkami. Srší energií a baví se někdy až chlapsky drsným humorem. Řeší spolu typicky ženské problémy, jako jsou vztahy se svými partnery, velikost jejich poprsí či pozadí, ale i těhotenské testy.

Barmanky nabízejí výtečné příležitosti pro všechny čtyři herečky. Velmi dobře se jich zhostily Pavlína Mourková (Mel), Kateřina Velebová (Nicky), Irena Máchová (Adele) i Hana Gregorová (Carol), která se zároveň postarala o režii a texty k písním.

Skvěle dopadly zejména scény, kdy samy ztvárňují dvojici mladých týpků – raperů, partu –náctiletých dívek, které se do baru vydaly oslavit osmnácté narozeniny jedné z nich a také potkat svého idola Hugh Granta, partu chlapíků ve středním věku, kteří si do baru přišli vyhodit z kopýtka, stejně jako „arogantní synáčkové prachatých fotříků“, zhýčkané paničky boháčů či venkovský manželský pár, který nemá ani ponětí, jak to v nóbl barech chodí.

Solidní dojem z představení, o jehož hudební složku se postaral Ondřej Brzobohatý, trochu kazila snad jen pěvecká čísla. Ta byla hodně nízko posazená a herečky měly hodně problémů je uzpívat. Když ale přišel na řadu rap, to se pak dokázaly pořádně odvázat!