Sobotní udílení prestižních hudebních Cen Anděl v pražském Hudebním divadle Karlín udělalo velkou radost také pardubické rodačce Kateřině Sedlákové. Mladá herečka a zpěvačka je totiž členkou doprovodné kapely Barbory Polákové, která si vysloužila hned dvě sošky v kategorii Objev roku a Skladba roku. Hit Nafrněná pak zazněl v jejich podání i na slavnostním vyhlášení. „Doufala jsem, že Bára promění alespoň jednu nominaci. Nakonec to jsou dvě sošky Anděla! Mám z toho obrovskou radost," svěřila se
Deníku pardubická rodačka Kateřina Sedláková. „Věřila jsem své intuici. Přiznám se ale, že mě maličko píchlo v žaludku, když měla skupina Kryštof v kategorii Skladba roku dvě nominace," dodala.

Skvělý zážitek

„Překvapivě jsem nebyla vůbec nervózní z toho, že nás čeká živé vystoupení v přímém přenosu. Držela jsem palce Báře, takže jsem neměla čas o tom tolik přemýšlet. Navíc jsme vystupovali až potom, co Bára obě nominace proměnila, takže to už pak šlo samo. Byl to skvělý zážitek. Moc jsme si ten večer užili," poznamenala Kateřina Sedláková.

„Člověk si samozřejmě přeje vyhrát, ale vůbec jsem to nečekala. Navíc jsem od začátku večera byla v nervech z vystoupení v přímém přenosu. Přece jen to bylo naše čtvrté živé hraní, tak jsem se bála, jestli všechno dobře zazpíváme a jestli nezapomeneme, jak nás budou snímat kamery. Ale nakonec to bylo super a hodně jsme si to s kapelou užili," prohlásila viditelně šťastná a dojatá Barbora Poláková.

Velmi výrazně letos na Andělech bodoval David Koller.

Ten se stal Zpěvákem roku, jeho CD ČeskosLOVEnsko získalo ocenění Album roku a společně s kolegy ze skupiny Lucie pak obdržel jako bonus Anděla čtvrtstoletí v kategorii Skupina roku. „To jsem nečekal," přiznal David Koller, který v přímém přenosu České televize stejně jako Lenka Dusilová a vítězka kategorie Zpěvačka roku Klára Vytisková kritizoval českého prezidenta Miloše Zemana. Toho nazval „soudruhem".

„Tři sošky Anděla pro Davida Kollera pro mě byly překvapením. Zejména v kategorii Zpěvák roku, kde jsem favorizoval Miro Žbirku, a v případě Desky roku, kde jsem očekával, že vyhraje kapela Kryštof. Ta nakonec obdržela Anděla za Skupinu roku a Nejprodávanější desku roku. Myslím, že právem," řekl pardubický člen Akademie populární hudby Jiří Petr.

Politická prohlášení

„Přiznám se, že jsem netušil, že na Andělech zazní tolik politických prohlášení. Chápu, že se tomu nijak zabránit nedá, protože jde o přímý přenos, ale myslím si, že to na vyhlášení hudebních cen nepatří," podotkl Jiří Petr.

„Jsem rád, že dva Anděly obdržela Barbora Poláková. To letos zachránilo čest Pardubického kraje, protože s ní v kapele účinkuje pardubická rodačka Kateřina Sedláková. Potěšilo mě, že na nich bylo vidět, jak si těchto ocenění váží a jak si živé vystoupení užívají," uzavřel akademik.