Toto místo je v Pardubicích již třetí “plac“, kam už se nevrátí. I na tomto pozemku se totiž bude zanedlouho stavět.

„V loňském roce jsme v Pardubicích byli v areálu bývalé Mototechny v ulici Na Spravedlnosti. To bylo z našeho pohledu hodně špatné místo. Lidé téměř nechodili a museli jsme předčasně odjet, což nás mrzelo. Tady v Polabinách je sice menší prostor, takže jsme se museli trochu přizpůsobit, ale zájem diváků tu je, a to je pro nás hlavní. Jsme rádi, že si k nám našli cestu. Určitě tomu pomáhá i to, že okolo je sídliště,“ řekl nám principál známého cirkusu Jiří Berousek chvíli poté, co dotrénoval a odvedl do klece jednu z malinko neposedných medvědic.

„Perfektní místo v Pardubicích pro nás bylo to na Masarykově náměstí, kam jsme dříve jezdili. Tam se však nyní bohužel také staví,“ dodal na závěr Jiří Berousek.

Berousek: Vrátíme se, když bude kam

Národní cirkus Originál Berousek v neděli odjíždí. Kam se do Pardubic vrátí ale není dosud jasné.

„Původní místo na Masarykově náměstí bylo to nejlepší, jaké tu pro nás mohlo být,“ posteskl si principál Jiří Berousek. „Pro cirkus je totiž nejlepší reklama být v místě, kde je rušno a kde ho všichni vidí. Ideálně tedy na sídlišti v centru města,“ vysvětluje.

Podle jeho názoru byla chyba, že se město rozhodlo zastavět Masarykovo náměstí.

„Všude v západní Evropě jsou takové plochy uprostřed města prostě neprodejné. Pořádají se tam největší kulturní akce a lidé si toho cení. Tady je možné ale za peníze koupit všechno,“ srovnává muž, jehož rodina již osm generací cestuje světem.

Jaké místo v Pardubicích navštíví příště, neví. Uvažuje ale o pozemku v blízkosti nového skateparku. „Z našeho pohledu je dobré, jen tam chybí vodovodní a elektrická přípojka,“ dodal Berousek.