Zájemců prý bylo hned několik

Zatím to však na žádné změny k lepšímu v dohledné době nevypadá. Poté, co padla myšlenka na multikulturní zařízení, vypadal nadějně projekt dětského centra. Jeho realizace se však dosud nezdařila.

Podle starostky Městského obvodu Pardubice I Hany Tomanové bylo zájemců o objekt bývalého kina Jas hned několik. „Už tam mohla být restaurace, rychlé občerstvení nebo diskotéka,“ pravila.

Asi před půl rokem pak přišla nabídka od zahraničního investora, který chtěl prostory využít pro dětské centrum.
„Tato firma vytváří moderní centra pro matky s dětmi po celé Evropě,“ sdělila Deníku starostka Tomanová.

Údajně by se jednalo o špičkově vybavená hřiště s různými prolézačkami a atrakcemi pro děti. Součástí projektu mělo být i občerstve〜ní. Tento záměr však nakonec ztroskotal. „Objekt bohužel nepatří městu. O jeho budoucnosti tedy rozhoduje jeho majitel,“ podotkla.

Majitel zatím ještě není rozhodutý

Majitel budovy se přiznal, že s využitím tohoto prostoru si stále neví rady. „Nejsem ještě úplně rozhodnutý, co bude s bývalým kinem Jas dál,“ prohlásil Marek Svatoš.

Objekt, který je ještě stále v dobrém technickém stavu, tedy nemá využití a pomalu chátrá, přesto jeho majitel o případném prodeji neuvažuje a nechává situaci volný průběh. „Zatím budovu nechci prodávat. Uvidíme, co přinese budoucnost,“ vyjádřil se.

„Je velká škoda, že tento výhodný prostor v centru města není momentálně nijak využitý. Stále čekáme na investora, který by tam něco hodnotného vytvořil,“ nechala se slyšet starostka obvodu.

„Občas se nám ozvou maminky, že by uvítaly zábavní centrum pro své děti, kam by mohly chodit i v zimě. Tyto prostory by byly naprosto vyhovující,“ uzavřela.

(bry)