Pořadatelé již šestnáctého ročníku Koně v akci si připravili atraktivní ochutnávku. Malá přehlídka toho, co nabídne víkend, se uskuteční už dnes od 16 hodin v historickém centru Pardubic. Představí se například Dámy v sedle, předvedou se malá plemena koní a vystoupí také jízdní jednotka pardubické městské policie.

Mnohem více však milovníci koní uvidí na samotné výstavě Koně v akci, které pořadatelé letos vtiskli téma film. Tu pardubické dostihové závodiště hostí o tomto víkendu 6. a 7. září, začátek je vždy od devíti hodin. Objeví se zde různá plemena koní v mnoha sportovních disciplínách i pracovních činnostech, jako jsou například koně – kaskadéři. Lože dostihových tribun se na čas promění v promítací sály či westernové městečko.

„Velká část programu je věnována dětem, prostor dostávají chovatelské přehlídky a prezentace rozmanitých dovedností chladnokrevných koní i poníků. Doprovodný program tvoří různé soutěže pro návštěvníky či ochutnávka potravin," láká na některé body v programu ředitel pardubického Dostihového spolku Michael Skalický.

Markéta Markovicsová