Cestovatel a fotograf Martin Loew představí tentokrát severní polovinu Smaragdového ostrova. Ukazuje divoké pobřeží s vysokými útesy a úchvatnými výhledy, překrásně zdobené keltské kříže i dávné megalitické hrobky. Irská hudba pak skvěle dokreslí atmosféru ostrova.

„Během této cesty jsem navštívil zejména odlehlé hrabství Donegal s nejvyššími evropskými útesy a s horami skýtajícími úžasné výhledy. Vrcholem byla návštěva malého izolovaného ostrůvku Tory. Zde žije uzavřená komunita obyvatel, jež tu má i svého neoficiálního krále. S králem jsem se osobně setkal a seznámil. Prohlásil, že turistický ruch může jejich komunitu zachránit před ekonomickým úpadkem, kterému v posledních letech čelí a že publicita je pro Tory velmi žádoucí. A tak jsem poprvé v životě fotografoval na rozkaz krále," popsal některé ze silných zážitků cestovatel Martin Loew.

Produkční Kulturního centra Pardubice, které akci připravuje, Karolína Vyhnálková dodala: „Martin Loew jezdí do Pardubic již mnoho let, má své stálé diváky a ti, kteří se přijdou podívat poprvé, se většinou stálými stávají." Začátek diashow je v 18 hodin.