„Pokud chcete zhlédnout všechny inscenace nastudované Východočeským divadlem, navíc bez čekání ve frontě v předprodeji a s výraznou slevou, využijte naše roční abonmá! Jako předplatitel Východočeského divadla získáte i další výhody, například měsíční Divadelní zpravodaj s programem a aktuálními informacemi a rozhovory vám budeme zdarma zasílat přímo až domů. Využít budete moci i slevy nabízené obchodním oddělením divadla,“ prozradil tiskový mluvčí VČD Radek Smetana.

„Prodej abonentních vstupenek byl zahájen už na počátku listopadu. Jedná se o Klasické předplatné (skupiny A, B, C, E, F a H) a Seniorské předplatné (skupiny T, U a X). Místa současných předplatitelů budou rezervována do pátku 3. prosince, poté budou neobnovené permanentky prodávány novým zájemcům o předplatné,“ upřesnil.

Od příštího roku Východočeské divadlo přichází s novinkou v předplatném, zakoupit lze buď kompletní předplatné na všechna představení včetně titulů uváděných na Malé scéně ve dvoře, nebo permanentku jen na představení v Městském divadle. „V případě zakoupení předplatného na všechna představení obdrží předplatitel dvě samostatné abonentky – jednu do Městského divadla a jednu na Malou scénu ve dvoře. Termíny představení na Malé scéně budou pevně stanoveny tak jako v Městském divadle, vzhledem k omezené kapacitě sálu však budou skupiny rozděleny do menších podskupin,“ vysvětlil Radek Smetana.

Výměnný kupon bude v roce 2011 obsahovat pouze kompletní klasická abonentka za plnou cenu. „Tento kupon je jakýmsi bonusem k předplatnému, využít jej předplatitelé mohou například na zářijový Francouzský dostihový den do lóže VČD, na představení VČD konaná na Malé scéně ve dvoře či na zvláštní akce vyhlášené divadlem. Dále je možné kupon použít při nákupu jedné vstupenky, kdy výměnou za kupon získáte druhou zdarma. Kupony jsou přenosné a jsou vyměňovány za vstupenky na představení vždy pouze do vyčerpání kapacity sálu,“ pokračoval mluvčí VČD, které opět nabízí také abonentní skupinu určenou především pro vysokoškolské studenty.

„Jde o sezonní předplatné skupiny V, které obsahuje tři v současné době nejvyhledávanější tituly (grotesku Čistírna, strhující drama Amadeus a moderně pojatou klasiku Hamlet) a výměnný kupon na představení na Malé scéně ve dvoře (na komedii Nejstarší řemeslo, nebo na působivou tragikomedii Bláznovy zápisky, či na rockový muzikálek Benny Rock´n´Roll Star),“ vyjádřil se Radek Smetana.

„Toto předplatné za výhodnou studentskou cenu si zájemci mohou zakoupit už jen do 29. listopadu, kdy odehrajeme první představení tohoto abonentního cyklu, kterým bude mladá komedie mladého inscenačního týmu Čistírna s Janem Musilem, Josefem Pejchalem a Martinou Sikorovou v hlavních rolích,“ dodal.