Soutež „Primababča“ se snaží konkurovat klasickým soutěžím krásy, kde jsou oceňovány mladé a pohledné slečny. Klání „Primababča“, jak již název napovídá, je určena pro všechny půvabné, soutěživé a zralé ženy - babičky, co si poradí v každé situaci a mají co říci vnoučatům žijícím v 21. století. Tyto ženy podstupují několikakolové klání, jehož vítězka pak usedne na pomyslný trůn a je po celý další rok tou nejlepší Primababčou.

Třetí semifinále

Tuto sobotu se v hudebním sále chrudimské Základní umělecké školy konalo třetí a zároveň poslední semifinalové v kolo soutěže Primababča 2010. Soutěžící dámy se snažily porotu i diváky přesvědčit o tom, že babička v 21. století nepatří jen k televizi a k plotně, ale že svým vnoučatům v moderní době s přehledem stačí.

První pardubické semifinále soutěže „Primababča“ ovládla Chrudimačka, chrudimské, třetí, semifinálové kolo naoplátku jednoznačně vyhrála Pardubačka. Vítězkou druhého semifinále v Ústí nad Orlicí se 13. listopadu stala paní Pavla Macáková z Rokytnice v Orlických horách.

Poslední semifinálové kolo soutěže „Primababča“ vyhrála Irena Šotolová z Pardubic. Babička deseti vnoučat zaujala porotu i diváky zpěvem ve volné disciplíně a také nadšením, se kterým celou soutěž absolvovala. Na druhém místě se umístila Alena Viková z Jaroměře a na místě třetím Václava Fialová z Chrasti u Chrudimi. Všechny tři dámy postoupily do finále soutěže.

Finále v Hronovické

To se koná v sobotu 4. prosince v kulturním domě Hronovická v Pardubicích, kde vítězná dáma získá titul „Primababča 2010“.