Hlavní roli v tomto slavném snímku hráli právě Berouskovi medvědi, jejich drezura je specialitou rodiny. Od pondělí do neděle můžete vidět kousky Berouskovy rodiny v Pardubicích – v Polabinách, v Bělehradské ulici.

Ferdinand Berousek a synové Karel a Ferdinand, majitelé cirkusu Sultán, jsou představiteli již šesté generace Berousků. Rodinu proslavily hlavně drezury zvířat.

V roce 1981 získala drezura medvědů pod vedením Karla Berouska nejvyšší vyznamenání v Tokiu na Super show. Obrovský úspěch pak Berouskové zaznamenali v Americe, kde byli pozváni na hostování v největším Dysneylandu na světě, v Orlandu na Floridě. „Divákům nabízíme světové věci, jež u nás ještě nikdo neviděl. Je to například jediný mluvící kůň na světě, kachny, které předvádí pes, motorkářskou šou nebo kozáckou jízdu divokých opic, motorkářskou šou nebo kozáckou jízdu divokých opic na nejmenších ponících na světě. Právě toto vystoupení už má podepsanou smlouvu na produkci v Las Vegas,“ sdělil Ferdinand Berousek. Dodal, že drezury, které rodinu proslavily, jsou prováděny s tolerancí, porozuměním a láskou ke zvířatům. „Zvířata motivujeme výhradně jídlem a jsou cvičena pouze v tom, co je baví a k čemu se nemusí nutit,“ dodal Ferdinand Berousek.

Vystoupení, která se budou konat po celý tento týden, začínají ve všední dny v 17.30 hodin. V sobotu se hraje dvakrát, a to v 11 a ve 14 hodin a v neděli je začátek představení v 11 hodin.