Roli zpěváka temné metalové kapely, která se zabývá satanismem, ztělesňuje v novém televizním filmu režiséra Jiřího Stracha Ďáblova lest čerstvá posila činohry Národního divadla v Praze Vojtěch Dyk.

„Ze začátku je to záporná postava, ale posléze, s pomocí figury, kterou hraje Ivan Trojan, se stává kladnější,“ po〜usmál se dvaadvacetiletý herec a muzikant.

Ďáblova lest láká na tajuplný příběh, jenž se točí kolem Ďáblovy bible. „Musím přiznat, že v tomto tématu se vůbec nevyznám, a tak je pro mě osobně tato role docela obtížná,“ svěřil se mladý umělec.

Ten se s režisérem Jiřím Strachem potkal při natáčení pohádky Tři životy.

„Už tehdy mě oslovil, jestli bych nechtěl hrát i v tomto jeho snímku. Protože ho připravuje skoro stejný tým jako Tři životy, ani chvíli jsem neváhal. Jsou to všichni výborní lidé,“ podotkl Vojtěch Dyk.

Pro mladíka, jehož dědeček byl bratrancem známého básníka a spisovatele Viktora Dyka, nejsou Pardubice neznámým městem. „Mám je rád. Asi před měsícem jsem se tu byl jen tak podívat na jednu kapelu. Před několika dny jsem tu účinkoval na Grand Festivalu smíchu s představením studentského Divadla DISK Láska vole. Je to hra, která je určena pro teenagery, ale pardubická repríza byla výjimečná v tom, že se na ní sešlo opravdu hodně mladé obecenstvo. Vybavuji si, že když jsem jako Pudl procházel mezi publikem, ozvalo se zčista jasna: Kopni do něj! To bylo trochu zvláštní, ale jinak jsme si to tu, myslím, docela užili. Zajímavý byl i pochod Pardubicemi v půl čtvrté ráno a neslavný konec našeho souboru v Divadelním klubu, kde si o nás povídají možná doteď,“ zavzpomínal Vojtěch Dyk.

Ten mimo jiné účinkuje v muzikálech divadla Ta Fantastica Obraz Doriana Graye a Dáma s kaméliemi, inscenaci pražského Divadla v Dlouhé Faidra či v hudební skupině známých tváří NightWork společně s Janem Maxiánem, který ve Východočeském divadle hraje v muzikálech Donaha! či Malované na skle, muzikantem Františkem Soukupem či hercem Jakubem Prachařem.