Tentokrát vyráží na turné s nadmíru atraktivním hostem: Darou Rolins, jejíž kariéra se vedle bulvárních kauz odvíjí především na pražských klubových scénách.

Na jejich společné vystoupení se hradečtí fanoušci mohou těšit v pondělí 11. dubna v Kulturním domě Střelnice.

Naprosto slučitelní

„Nevím, jestli žánrově, ale hudebně jsme naprosto slučitelní,“ řekl v této souvislosti Dan Bárta, který v tomto případě rozhodně nekupoval zajíce v pytli: s Darou Rolins spolupracoval už v roce 1998 na projektu Romana Holého Sexy Dancers. Důkazem je společná nahrávka Butcher's on The Road.

Dan Bárta a Dara Rolins se tentokrát dali dohromady během společného vystoupení na plzeňském Žebříku. Po letech se opět potkali na pódiu, zavzpomínali na úspěšný projekt Sexy Dancers a zjistili, že mají chuť společně pracovat.

Pro někoho možná nesourodá, nicméně atraktivní kombinace Bárta – Rolins slibuje svým fanouškům především písně z repertoáru starých dobrých Sexy Dancers, nicméně v duetech zaznějí i skladby Illustratosphere, písničky z repertoáru Dary Rolins či převzaté skladby jiných interpretů.

Bárta se těší

Dan Bárta k tomu dodává: „Sám jsem zvědav, jak to dopadne, ale těším se. Ten žánrový přesah, který v téhle sestavě máme, je, málo platné, velmi slibný. Těším se převelice.“

Další termíny společného turné

11. března - Zlín
12. března - Ostrava
30. března - České Budějovice
31. března - Plzeň
1. dubna - Mariánské Lázně
2. dubna - Ústí nad Labem
6. dubna - Praha
8. dubna - Krnov
12. dubna - Benešov

Společné turné Dana Bárty, kapely Illustratosphere a Dary Rolins bude pokračovat v říjnu letošního roku na Slovensku.