Titulní píseň seriálu Vyprávěj složil Michal Hrůza, v jedné z rolí se objeví Lucie Štěpánková.

Jak naznačují první díly, budou hrát Pardubice v seriálu důležitou roli. Právě zde totiž bydlí rodina Dvořákových, o které nová televizní sága vypráví. Retro seriál začíná v roce 1964, postupně by měli tvůrci děj přenést až do současnosti. Natočených je zatím prvních třináct dílů, dalších třináct se pak bude natáčet od začátku října. Celkově by Vyprávěj mohlo mít až 104 dílů.

Titulní píseň složil Michal Hrůza

Pardubice ale s tímto seriálem nepojí jen místo děje. Titulní píseň celého seriálu totiž napsal Michal Hrůza. Ten byl dlouhou dobu frontmanem oblíbené pardubické kapely Ready Kirken a nyní vystupuje sólově se svojí Kapelou Hrůzy.

„Byl jsem mile překvapen, když mě oslovila firma, která pro Českou televizi tento seriál natáčí. Nikdy jsem totiž zatím na žádném seriálu nepracoval,“ řekl Michal Hrůza.

Titulní skladba je vlastně písní, kterou pro svou dívku složil hlavní hrdina.

„Ta píseň se pravděpodobně ještě bude upravovat podle toho, v jaké dekádě se bude zrovna děj seriálu odehrávat. Nyní je písnička laděna ve stylu šedesátých let,“ pravil známý hudebník.

„Samozřejmě jsem věděl, že se děj seriálu bude odehrávat v Pardubicích, i když se tady nenatáčelo. Je to i jedna z věcí, kvůli které mě těší, že se mohu na seriálu podílet,“ nechal se slyšet Michal Hrůza, který plánuje, že se titulní píseň televizního díla objeví i na jeho nové desce.

Kromě Michala Hrůzy se na seriálu Vyprávěj podílela i další osobnost, která je v Pardubicích dobře známá. Jednu z hlavních rolí totiž získala herečka Divadla na Vinohradech Lucie Štěpánková, která několik let působila v místním Východočeském divadle.

„Uspěla jsem při konkurzu na roli Lucie Dvořákové. Není to ale má první zkušenost s televizními seriály. Již asi rok působím v Ulici a nyní se objevím i v nové řadě Pojišťovny štěstí,“ informovala náš Deník Lucie Štěpánková.

V prvních dílech seriálu byste ale mladou herečku hledali marně. Její postava se totiž do děje zapojí až v osmdesátých letech. „Sama zatím nevím, od kterého dílu bych se měla v seriálu objevit,“ poznamenala Štěpánková.

Ta byla překvapena i informací, že se děj částečně odehrává i v Pardubicích, kde ztvárnila mnoho zajímavých rolí ve stánku paní Thálie.

LUKÁŠ DUBSKÝ