Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den D se blíží, nominovat lze i na internetu

Východní Čechy – Slavnostní galavečer, na kterém bude oceněno dvacet dobrovolníků, se uskuteční v pardubickém Domě hudby. Nominace je možné posílat do pátku 18. března.

26.2.2011
SDÍLEJ:

Pardubický Dům hudbyFoto: DENÍK/Tomáš Kubelka

Pomáhají bez nároku na odměnu druhým. To jsou dobrovolníci. Jejich práci pro zdravotně postižené, děti, seniory, nemocné a další potřebné už sedmým rokem oceňuje anketa Den D neboli Den dobrovolníka. Veřejnost má možnost nyní nominovat ty, kteří pro své okolí dělají něco navíc. Slavnostní vyhlášení, Galavečer Dne D, se uskuteční ve čtvrtek 7. dubna od sedmnácti hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích.

Nominace posílejte do 18. března

Nominace je možné posílat do pátku 18. března. Využít lze buď tiskopis, nebo vyplnění nominace na internetu. On-line formulář najdou zájemci na internetové adrese www.den-d.eu. Tato forma se v loňském roce velmi osvědčila. „Dobrovolníky najdeme nejčastěji v sociální, zdravotní, kulturní, sportovní a výchovné oblasti. Na území obou východočeských krajů jich působí tisíce.

Každoročně vybereme několik zajímavých dobrovolnických osobností, které si odnesou keramickou sošku a další věcné dary. Jestli znáte ve svém okolí nějakého dobrovolníka, neváhejte a nominujte jej prostřednictvím on-line formuláře na webové stránce www.den-d.eu/nominace. Nominační listy je možné též stáhnout z internetové adresy www.den-d.eu,“ vysvětluje Jan Machek, ředitel obecně prospěšné společnosti Terra nostra – malebný kraj, o.p.s., která je pořadatelem galavečera. Letos bude oceněno dvacet dobrovolníků.

Navrhovatel může poslat kandidaturu pouze dvou osob. Každý návrh musí obsahovat kromě jména, adresy a kontaktu také popis činnosti a důvod navržení dobrovolníka, dále písemný souhlas navrženého s kandidaturou, stručnou charakteristiku navrhovatele a kontaktní spojení na něj.
Dobrovolnická činnost musí být vykonávánana na území Pardubického a Královéhradeckého kraje nebo se musí jednat o organizaci se sídlem v těchto krajích. Dobrovolník svou práci musí vykonávat nejméně šest měsíců.

Nominace je ale možné posílat i na poštovní adresu Terra Nostra – Malebný kraj o.p.s., Jasmínová 97/15, 503 32 Hradec Králové.
Z došlých návrhů vybere odborná komise, složená ze zástupců veřejné správy, známých osobností, zástupců médií a sponzorů dvacet oceněných. Zároveň bude udělena i Cena veřejnosti.

Veřejnost bude mít šanci hlasovat

V letošním roce se hlasování veřejnosti odehraje od 18. března do 6.dubna.
„Den D má především zviditelňovat dobrovolnictví v očích veřejnosti. Proto nemůže být komorní akcí, proto je slavnostním galavečerem, který přitahuje pozornost,“ dodává Jan Machek.

26.2.2011
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci 14. pluku logistické podpory vyrazili za školáky do Dolní Rovně a Rosic u Chrudimi.
11

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Tendr na stavbu dálnice D35 k Vysokému Mýtu finišuje

Pardubicko - Z hlediska předvolební kampaně s křížkem po funuse, totiž v pátek v první den voleb otevře pardubické Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) obálky s nabídkami stavebních firem na stavbu prvních dvou úseků dálnice D35 z Opatovic nad Labem k Vysokému Mýtu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení