Divadelní ples, jenž je považován za vrchol plesové sezony v Pardubicích, se již nebude konat ve Výstavním a společenském centru Ideon. Mohou za to neshody provozovatele Ideonu Petra Vašíčka a vlastníka objektu, města Pardubic.

Ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal však nalezl řešení - ples bude, a to přímo ve Východočeském divadle v Pardubicích.
„Začínáme na tom teď detailně pracovat. Představa uspořádat ples přímo v divadle se zrodila už v 90. letech, ale před velkou rekonstrukcí divadla k tomu nebyla příležitost. Nyní jsme v situaci, kdy se ples nemůže konat v prostorách Ideonu a není snadné nalézt nový prostor k uspořádání společenské akce tohoto formátu,” sdělil ředitel divadla Petr Dohnal.

Uspořádání plesu přímo v divadle bude podle jeho slov technicky náročné. „Musíme zakrýt hlediště a vyrovnat je s pódiem. Dále se budou muset odstranit šatnové pulty a bude vytvořena centrální šatna u hlavního vchodu do divadla. Interiér se doplní vhodnými stoly a židlemi. Zvládneme to z vlastních prostředků, ale budou potřeba i další investice,” řekl Dohnal.

Pro město se tak vytvoří další možnost, kde pořádat významné události.
Kapacita divadla při konání plesu by měla být pět set míst, tedy méně než v Ideonu. „Zpočátku nechceme kapacitu přecenit, přeci jen je to menší a pro pořádání plesu také zcela nový prostor. Chceme, aby se hosté cítili příjemně,” vysvětlil Petr Dohnal.

Náklady na přípravu akce v jiném prostoru než obvykle se promítnou do ceny lístku, která bude v nadcházející plesové sezoně vyšší. Lístky by měly být podle Dohnala v prodeji od prosince.

„Divadelní ples se ve Východočeském divadle uskuteční v sobotu 28. ledna příštího roku,” informoval náš Deník mluvčí pardubického divadla Radek Smetana.

(msu)