Kdy přijde do Východočeského divadla (VČD) v Pardubicích stotisící divák? O tom nyní mohou zájemci hlasovat na webových stránkách divadla www.vcd.cz.
„Tipující, který bude pravdě nejblíže, vyhraje roční předplatné pro dvě osoby,“ informoval náš Deník mluvčí VČD Radek Smetana.
Obdarován bude pochopitelně také jubilejní stotisící návštěvník.

„Obdrží rovněž roční předplatné pro dvě osoby, knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999 – 2004 a Grand Festival smíchu 2001 – 2005, CD muzikálu My Fair Lady a hodnotný dárek od sponzora,“ upřesnil mluvčí VČD.

V minulém roce navštívil VČD rekordní počet diváků. „Naše i dovozová představení zhlédlo přes 121 tisíc diváků. Netušíme, zda toto číslo překročíme, ale byli bychom rádi, kdybychom se mu alespoň co nejvíce přiblížili. To je reálné, neboť stotisícího diváka roku 2008 podle odhadů přivítáme už během listopadu,“ pravil Radek Smetana a dodal, že pardubické divadlo je stále jedno z nejnavštěvovanějších českých divadel.

„Velmi nás těší, že se naše třetí pozice v návštěvnosti mezi jednosouborovými divadly nezměnila, navštěvovanějšími jednosouborovými divadly jsou jen Státní opera Praha a Divadlo na Vinohradech,“ poznamenal mluvčí pardubických divadelníků.

(Tereza Harbichová)