Východočeské divadlo v Pardubicích již brzy přivítá svého stotisícího diváka letošního roku.
„Podle statistiky Ministerstva kultury České republiky Východočeské divadlo stále patří k nejnavštěvovanějším českým divadlům – v návštěvnosti si mezi jednosouborovými divadly i nadále drží třetí pozici, navštěvovanější jsou tradičně pouze Státní opera Praha a Divadlo na Vinohradech,” sdělil mluvčí divadla Radek Smetana.

Jubilejní divák přijde v listopadu

V loňském roce do Východočeského divadla zavítalo 120 210 diváků.
„Zda toto číslo letos překonáme, netušíme, ale se stoprocentní jistotou můžeme tvrdit, že jubilejního stotisícího diváka přivítáme. A bude to opět v listopadu jako už několik předešlých let,” uvedl Smetana.

Na stotisícího diváka čekají zajímavé dárky – předplatné pro dvě osoby, knihy o historii divadla a osobnostech, které jím prošly, pětiročenka GRAND Festival smíchu, DVD Sto let Městského divadla v Pardubicích, CD z vybraných muzikálů Východočeského divadla a hodnotný dárek od sponzora.

„Při této příležitosti jsme na internetových stránkách divadla www.vcd.cz připravili i tipovací soutěž, ve které můžete tipovat, kdy stotisící divák divadlo navštíví. Ten z vás, který bude pravdě nejblíže, vyhraje rovněž roční abonmá pro dvě osoby. Soutěž byla zahájena v úterý 1. listopadu,” uzavřel mluvčí Východočeského divadla v Pardubicích Radek Smetana.