Příběh cikánské dívky a zloděje koní

Půjde o baladický muzikál Cikáni jdou do nebe, jehož další reprízy budou na „Kuňce“ k vidění rovněž v sobotu 30. a v neděli 31. srpna a také v sobotu 6. a v neděli 7. září vždy od 20.30 hodin.

„Diváky čeká dramatický příběh lásky krásné cikánské dívky Rady (Kristina Jelínková) a zloděje koní Lujku Zobara (Martin Mňahončák), plný vášně, zrady a touhy po svobodě, s hlubokou životní moudrostí a nádhernými melodiemi z romského folkloru,“ konstatoval Radek Smetana, tiskový mluvčí Východočeského divadla (VČD), které k této inscenaci připravilo i nahrávku z představení.

Předprodej lístků dočasně přemístěn!

„Hudbu na CD nahrála Komorní filharmonie Pardubice. Sóla nazpívali herci VČD a sbory pěvecký sbor Apsora. O hudební režii se postarala dlouholetá propagátorka romské hudby Ida Kelarová se svým životním partnerem Desideriem Duždou, o režii celého představení pak slovenský host Marián Pecko, který s naším divadlem pravidelně spolupracuje,“ podotkl Radek Smetana.

Po divadelních prázdninách byl opět otevřen i předprodej vstupenek. „Ten je ale z důvodu rekonstrukce prodejního místa a kanceláří obchodního oddělení dočasně přemístěn do dílenského dvora za divadlem. Lidé se však nemusí bát, že by obchodní oddělení nenašli. Vše je řádně označeno informačními tabulemi a směrovkami,“ ujistil mluvčí.