„Díky osobnímu přátelství našeho průvodce Jaromíra Janečka s panem Confortèsem se okamžitě rozvinula bezprostřední debata o současném divadle, autorech a historii. Řeč se vedla též o spolupráci s Arianou Mnouchkinou a Eugenem Ionescem, Peterem Brookem i o tom to, jak hrál postavu Václava Havla v Pražském procesu v divadle Théâtre du Soleil,“ uvedl Petr Dohnal na adresu autora, jehož hru Maratón měli možnost vidět návštěvníci letošního Grand Festivalu smíchu v podání Divadla Bez zábradlí.

„Celosvětově známé osobnosti Alain Delon, Michel Galabru, Jean–Paul Belmondo jsou jeho blízkými kolegy a vyprávění o nich, stejně jako o Edith Piaf, kterou doprovázel i na jejím posledním koncertu, bylo neopakovatelným zážitkem,“ sdělil Petr Dohnal.

„Autor nám přečetl několik veršů z poslední sbírky básní, která byla oceněna jako nejlepší francouzská poezie roku. Přijali jsme i jeho pozvání na oběd, které prý poskytuje opravdu jen výjimečně. Učili jsme se pojídat šneky, hovořili o jeho hře Maratón a možném překladu verze tohoto titulu pro ženy, kterou bychom mohli uvést v české premiéře. Její originál jsem dostal i s autorovým osobním věnováním,“ poznamenal ředitel VČD, který se zajímal rovněž o jeho novou hru Jizva a případné možnosti osobní návštěvy slavného autora v Pardubicích.