„Šéfdramaturg Martin Fahrner se s námi rozhodl přestat spolupracovat náhle. Bylo to pro nás velmi nemilé překvapení. Na konci srpna zůstal s celou svou rodinou v Norsku, kde chce rázně změnit svůj životní styl. Těžiště jeho zájmu se nyní přesunulo úplně někam jinam. Má v plánu se zcela věnovat psaní knih. Tato práce už mu v minulosti přinášela úspěchy,“ řekl ředitel Východočeského divadla Petr Dohnal, jemuž nečekaný odchod Martina Fahrnera přidělal hodně vrásek na čele.

„Některé inscenace, jež jsme společně připravovali, jsme museli dokončit už bez něj,“ sdělil šéf pardubického stánku paní Thálie Petr Dohnal.

Pozvali si hosta

„U úvodní premiéry nové sezony, kterou bylo první české uvedení detektivní crazy komedie Bláznivé nůžky, to zas taková potíž nebyla. V tomto případě se totiž Martin Fahrner podílel společně se svou ženou Helenou na překladu, takže jsme jiného dramaturga zvolili záměrně. Volba padla na domácí Janu Uherovou. V případě druhé připravované inscenace Muž sedmi sester jsme situaci museli vyřešit tak, že jsme oslovili Olgu Šubrtovou, která se na tomto představení podílela společně s režisérem Martinem Glaserem už v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích,“ prohlásil ředitel Východočeského divadla, jemuž v lednu příštího roku prchne i druhá dramaturgyně Jana Pithartová.

„S tímto odchodem jsme počítali, ale že najednou budeme bez obou dramaturgů, na to jsme připraveni nebyli,“ přiznal Petr Dohnal, který v současné době jedná o nových posilách na těchto postech.

Jména? Jedná se!

„Některé dramaturgy jsem už oslovil, jiní, když se o naší situaci dozvěděli, nám nabídli spolupráci sami. Chtěli bychom vybudovat širší tým spolupracovníků. Ty bychom chtěli v letošní sezoně blíže poznat při práci a některým z nich pak nabídnout plný úvazek,“ pravil ředitel Východočeského divadla. „O konkrétních jménech se zatím jedná,“ dodal na závěr Petr Dohnal.