Hudební žánr i jeho zakladatele představí v páteční premiéře minimuzikálu Benny Rock'n'Roll Star. Představení začíná v 19 hodin, další dvě premiéry jsou naplánovány na sobotu a neděli. „Tímto představením naše hudební série končí, řekli jsme si třikrát a dost. Určitě bychom našli další žánry, hippies nebo punk. Ale asi bychom se malinko opakovali,“ řekl režisér inscenace Jiří Seydler. Vše, co se v pátek odehraje na scéně, bude čistá fikce.

Diváky budou bavit členové Alternativní hudební akademie a jejich úkolem bude představit Benna a jeho významný podíl na vzniku rokenrolu. Podle hostující dramaturgyně Jany Pithartové je zakladatel rokenrolu jakýsi archetyp vytvořený na základě příhod z dějin hudebních žánrů. „V muzikálu je 17 písniček, což je poměrně dost, a také hodně divadelního textu. Je to inscenace, která by měla udělat dobře na duši,“ uvedl autor hudby a textů písní Jiří Šlupka Svěrák. V představení vystoupí Jiří Seydler, Jiří Šlupka Svěrák, herci Jiří Kalužný, Kristina Jelínková a nově také Josef Vrána.

Hudební doprovod zajistí divadelní kapela složená z herců, ale i dalších zaměstnanců divadla „Divadelní kapele jsme museli koupit bicí, které jim ještě chyběly. Na oplátku teď tato kapela hraje na různých akcích pořádaných VČD,“ pravil ředitel divadla Petr Dohnal s tím, že by z minimuzikálu Benny Rock´n´Roll Star mělo vzniknout také hudební CD.

(dub,čtk)