Ve středu se v Pardubicích odehraje první Las Vegas Show Národního cirkusu Jo–Joo. Šapitó bude stát naproti Hypernově do neděle. Vystoupení začínají ve všední dny v 17 hodin, v sobotu a v neděli ve 14 hodin.

Více než dvouhodinová cirkusová show vychází ze tří tradičních cirkusových pilířů: artistiky, drezérství a klaunerie. Spojuje je s moderní technikou v podobě laserové show, zpětné projekce, UV efektů. Vystoupí artisté z Ukrajiny, USA, Mongolska a z České republiky.

Diváci zhlédnou artistiku na visuté hrazdě, přízemní akrobacii, akrobacii na vzdušné síti, výcvik dalmatinů, poníků, opic. Perlou celé show je výcvik čtyř tygrů sibiřských. Unikátními vystoupeními jsou Slinky a Kostlivec – která se prezentovala v Las Vegas. Zcela žhavou novinkou je performance Khaliuka – plastická akrobacie v podání artistky z Mongolska.

A kdo získává od Pardubického deníku po dvou vstupenkách do cirkusu zdarma? Budou to Aneta Hladká, Pavlína Čermáková a Jaroslava Blažková. Tyto čtenářky odpověděly e–mailem nejrychleji a správně na otázku „Jaké tygry má cirkus Jo-Joo? Bengálské nebo ussurijské?“ Správná odpověď je ussurijské.
Lístky v redakci čekají ještě na tři z vás. Tentokrát otázka zní: Která šelma je cvičena pouze na vodítku? Puma americká nebo leopardice? Správné odpovědi posílejte dnes dopoledne na e–mail pardubicky@ denik.cz, připojte heslo cirkus a telefonní kontakt na sebe.

A ještě dobrá zpráva na závěr: děti z dětských domovů, stacionářů a handicapovaní mají vstup zdarma včetně doprovodu.