Východočeské divadlo (VČD) stále patří podle statistiky ministerstva kultury k nejnavštěvovanějším českým divadlům. „Mezi jednosouborovými divadly si v návštěvnosti drží třetí pozici v republice. Více diváků přichází pouze do pražské Státní opery a do Divadla na Vinohradech,“ konstatoval mluvčí VČD Radek Smetana.

Loňský rekord

Loni navštívil pardubický stánek Thálie rekordní počet návštěvníků. „Naše a dovozová představení zhlédlo 121 290 diváků. Doufáme, že i letos se nám podaří překročit onu stodvacetitisícovou hranici, neboť stotisícího diváka roku jsme přivítali téměř ve stejný den jako v loňském roce. Stalo se tak ve středu večer při představení Tajný deník Adriana Molea ve věku 13 a ¾ hostujícího Středočeského divadla Kladno. Pardubičtí herci shodou okolností v té době hráli Čechovova Racka na zájezdu právě v Kladně,“ poznamenal Radek Smetana.
Jubilejního diváka před představením vyhlásil sám ředitel VČD Petr Dohnal.

„Stala se jím nic netušící a zjevně překvapená Veronika Vaňková z Chvojence, která seděla na druhém balkoně v poslední řadě na sedadle číslo 120. Ředitel divadla pozval Veroniku Vaňkovou na jeviště, kde jí předal poukázky na roční předplatné pro dvě osoby a květinu, dále pak knihu Historie divadelní Pardubic a okolí, ročenky Východočeské divadlo 1999 – 2004 a Grand Festival smíchu 2001 – 2005, CD muzikálu My Fair Lady a náramkové hodinky. Jak je vidět, kupovat si vstupenky i na druhý balkon se tedy vyplácí,“ prohlásil mluvčí pardubického stánku Thálie.

Představení se uskutečnilo pro abonentní skupinu L, Veronika Vaňková však předplatné ještě neměla a vstupenku si dokoupila. „Kladenskou inscenaci Tajný deník Adriana Molea mi doporučila kolegyně z práce, která ji už viděla a moc se jí líbila. Samozřejmě ráda chodím i na představení pardubických herců, ale bohužel času není moc, tak je to jen občas,“ přiznala ještě zaskočená Veronika Vaňková a s radostí přislíbila, že díky získanému abonmá začne Východočeské divadlo navštěvovat pravidelně.
Tipovací soutěž

V souvislosti s návštěvou jubilejního diváka roku byla vyhlášena i tipovací soutěž, která se uskutečnila na internetových stránkách divadla www.vcd.cz. Soutěžící měli tipovat, kdy stotisící divák divadlo navštíví a ve které řadě bude sedět. „Pravdě nejblíže byl Michal Nový, jenž se skrývá pouze pod e-mailovou adresou. Výherce soutěže bude osloven a od divadla rovněž obdrží roční předplatné pro dvě osoby,“ uzavřel Radek Smetana.