Dnešní úterní večer diváky v soutěžní části festivalu rozesměje domácí Východočeské divadlo.
Místní herecký soubor zabojuje v klání o nejlepší komedii činoherní adaptací slavné vídeňské operety. Pomsta à la Netopýr v režii Petra Novotného začíná na hlavní scéně divadla v 19 hodin.

Komediální titul, o který se pravidelně pokoušejí operní a operetní domy v celé Evropě, je jeden z nejlepších a nejpopulárnějších operet všech dob. Vídeňský šarm, humor, působivá výprava a nesmrtelné melodie, to jsou přednosti skvělého díla Johanna Strausse mladšího,“ uvedla dramaturgyně Grand Festivalu smíchu Jana Uherová.

Ve veselém příběhu z přelomu století si má rentiér Gabriel von Eisenstein odsedět několik dní ve vězení za banální přestupek, místo toho však se svým kumpánem Dr. Falkem laškuje na vrcholné společenské události s neznámou dámou v masce.

Netuší však, že ona krasavice je jeho vlastní žena Rosalinda a že celá situace je zinscenovaná jako msta Falkeho. Toho kdysi nechal Eisenstein běžet přes celé město v kostýmu Netopýra.

V dobře zkomponované, veselé frašce s přehlednou a uvěřitelnou zápletkou se můžete těšit na Jiřího Kalužného, Dagmar Novotnou či Ladislava Špinera.

(svp)