Eva a Vašek zaplnili letní parket

Společné oslavy 670 let od založení obce a 110 let od vzniku místního sboru dobrovolných hasičů, které se konaly o uplynulém víkendu ve Strašově, dopadly podle pořadatelů nad očekávání dobře. „Na soutěž v požárním útoku, v níž zápolilo šestnáct hasičských sborů, se na hřiště přišlo podívat kolem 500 návštěvníků. Ti byli zvědaví i na to, jak se účastníci vypořádají s netradičním startem závodu. Museli zdolat pětadvacetimetrovou dřevěnou lávku, na které se pak konalo také klání v jízdě na trakaři,“ sdělil za pořadatele akce Petr Havlíček. „Velký ohlas mělo i tříhodinové vystoupení populární dvojice Eva a Vašek, které spatřil takřka vyprodaný letní parket. Kolem 800 lidí ocenilo rovněž působivé představení břišních tanečnic či půlnoční ohňostroj,“ řekl Petr Havlíček, jehož potěšilo, že se do Strašova sjela celá řada rodáků.

Strašovské oslavy

Od 10 do 17 hodin je na programu slavnostní průvod od obecního úřadu s hudebním doprovodem a mažoretkami a položení věnce u památníku padlých. Po přesunu na zdejší hřiště bude zahájena hasičská soutěž v požárním útoku. Nebude chybět ani ukázka historických motocyklů či současné a historické hasičské techniky, jako je například stříkačka tažená koňmi, ale také vystoupení šermířů a kouzelnického Magic–Dua. Pro děti bude připraven skákací hrad nebo projížďky kočárem. V kulturním programu na letním parketu, který začne v 18.15 hodin, se mohou návštěvníci těšit na taneční skupinu, jež se zúčastnila mistrovství republiky. Od 19 hodin přijde na řadu hlavní lákadlo oslav – vystoupení dua Eva a Vašek, které proslavil především teleshopping. Ve 22 hodin se bude o dobrou náladu starat skupina Svižná těla. Hudební program proloží břišní tanečnice. Na půlnoc je pak nachystán slavnostní ohňostroj.

PROGRAM:

21. 7. 2007

10-17.00 hodin

- zahájení, slavnostní průvod od OÚ s hudebním doprovodem a za doprovodu skupiny mažoretek

- položení věnce u památniku padlých (čestná salva za oběti v obou světových válkách)

- slavnostní proslov zástupců OÚ a SDH Strašov na místním hřišti

- oficiální zahájení hasičské soutěže v požárním útoku

- ukázka současné a historické techniky (stříkačka tažená koňmi)

- vystoupení šermířské skupiny

- vystoupení umělecké skupiny Magic-Duo (kouzelník)

- ukázka historických motocyklů

- několik atrakcí pro děti (skákací hrad, projížďky kočárem taženým koňmi)

18.15 hodin

- kulturní program na letním parketu (vstup pouze se zakoupenou vstupenkou - cena 100 Kč, předprodej zahájen - Potraviny Přelouč, INFAK Přelouč, Knihkupectví Globus Chlumec nad Cidlinou)

19.00 hodin

- vystoupení dua Eva a Vašek

22.00 hodin

- vystoupení skupiny Svižná těla (do ranních hodin)

- ukázky z vystoupení břišní tanečnice

24.00 hodin

- slavnostní ohňostroj

Další informace najdete ZDE.