Včera večer byla projekcí snímku Bobule v kině Dukla slavnostně zahájena pardubická část Febiofestu.

Dnes je na programu ochutnávka z přehlídky filmů pro děti a mládež Febiofest Junior. Od 10 hodin půjde o německý rodinný film Ruce pryč od Mississippi. „Vypráví o desetileté Emě, jež se rozhodne zachránit milovanou kobylu Mississippi i místní obchůdky před bezohledným byznysmenem,“ konstatoval organizátor přehlídky Jan Motyčka.

„Ve 12.30 hodin přijde na řadu estonský film Martin a Kocour. Tato moderní pohádka může mnohé překvapit lidskou podobou zázračného kocoura, která připomíná Batmana, i dynamickým střihem a rychlým střídáním poetických, groteskních a napínavých momentů,“ sdělil Jan Motyčka a dodal, že vstupenky dostanou žáci pardubických základních škol zdarma! „Pro děti ze znevýhodněných rodin jsme připravili řadu příjemných překvapení,“ pravil.
Od 14.30 hodin je na Dukle na programu thajské akční drama Obdivuhodný boxer. „Vypráví o slavném kickboxerovi, který bojoval jako chlap, ale v srdci byl ženou,“ poznamenal.

Jihokorejský Dech začne v 17.30 hodin. „Jde o nový metaforický film proslulého režiséra Kim Ki-duka, jenž se věnuje krizím partnerských vztahů,“ uvedl pořadatel festivalu.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem bude k vidění dnes od 20 hodin. „Ukazuje nevšední pohled na slavného zločince Divokého západu. Filmu dominují výkony Brada Pitta a Caseyho Afflecka,“ pravil Jan Motyčka.

Kouzlu Tisíce a jedné noci můžete podlehnout při poslechu kapely Sahara. Ta na Febiofest Music Festu vystoupí dnes od 21 hodin v klubu Hany Bany. „Vznáší se nad oázami, voní drahým kořením, parfémy, kadidly a vonnými dýmkami. Kolem ní tančí mnoho krásných tanečnic s tak hlubokým zrakem, že se v něm utopíte,“ uzavřel.