Mezinárodní hudební festival Le Quattro Stagioni vstupuje do svého čtvrtého jubilejního ročníku a z programového záběru jarní části je možné vidět, že svou čtyřletou oslavu myslí zcela vážně. Organizátoři si připravili hned několik novinek, přičemž k těm nejzásadnějším patří zvýšení počtu koncertů na čtyři, což odpovídá filozofii „quattro“, rozšíření koncertních míst, žánrovou pestrost nebo samotné načasování koncertního cyklu, které ctí kalendářní příchod ročních období.
Jarní cyklus koncertů se tedy uskuteční ve čtyřech dnech, tedy od čtvrtka 22. do neděle 25. března.

Jazzový večer zítra v Domě techniky

První koncert „Jazzový večer“ zavítá do Domu techniky Pardubice. „Na jeho programu bude vystoupení fenomenálního jazzového saxofonisty Michala Žáčka a jeho ostravské jazzové kapely The Gizd Q,“ uvedl prezident festivalu Jaromír M. Krygel.

Druhý koncert „Písně a tance Donských kozáků“ bude hostit Velký sál Muzea v Chrudimi a představí se na něm legendární mužský sbor Bolschoi Don Kosaken.
Třetí koncert „Italské koncerty“ bude situován do kostela svaté Marie Magdalény v Lázních Bohdanči a na koncertě vystoupí houslistka Iva Kramperová a pardubický soubor Barocco sempre givane. Vrcholem koncertu bude slavná Vivaldiho skladba Čtvero ročních dob.

Pocta Mistru Josefu Sukovi v neděli

Čtvrtým koncertem „Pocta Mistru Josefu Sukovi“ se festival vrátí do Pardubic a jeho Sukovy síně Domu hudby a naváže na podzimní koncert z předešlého roku.
Na akci vystoupí Janáčkova filharmonie Ostrava se sólisty houslistkou Martinou Bačovou a violoncellistou Jiřím Hanouskem pod taktovkou Jaromíra M. Krygela.
„V programu zazní skladby Josefa Suka a Antonína Dvořáka,“ dodal prezident pardubické přehlídky.

Kde je možné sehnat vstupenky?

Vstupenky na festivalové koncerty je možné zakoupit v předprodeji v informačním centru Pardubice Region Tourism nebo na webové adrese www.ticketportal.cz.