„Myslím si, že květen bude navíc příhodnější i pro mnohé plenérové aktivity, které jsme si v původním zimním termínu nemohli dovolit. Proto doufám, že město během festivalu víc ožije divadlem, že se bude hrát také v Tyršových sadech, v ulicích a parcích,“ řekla dramaturgyně festivalu Jana Uherová.

Ta musela do soutěžního programu vybrat šest komedií z celé republiky. Domácí soubor bude o titul Komedie roku a další festivalové ceny soutěžit s inscenací Společenstvo vlastníků. Festivalu se zúčastní i soubory z Prahy, Brna, Uherského Hradiště a Zlína.

Soutěžní komedie bude tradičně hodnotit odborná a studentská porota, své hlasy samozřejmě opět odevzdají i diváci. Výsledky festivalu budou vyhlášeny během závěrečného Galavečera smíchu, který v posunutém přímém přenosu odvysílá Česká televize.

„Vstupenky na jednotlivé komedie se začnou prodávat v pondělí 14. prosince. Už od 7. prosince však divadlo spustilo prodej festivalových abonentek na všechny soutěžní inscenace,“ uvedl mluvčí divadla Radek Smetana.

Program festivalu

út 11.5., 19:00: W. Allen – O. Sokol / Prokletí nefritového škorpiona (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)

st 12.5., 19:00: C. Goldoni / Mirandolína (Národní divadlo Brno)

čt 13.5., 19:00: V. Havel / Žebrácká opera (Městské divadlo Brno)

pá 14.5., 19:00: C. Goldoni – M. Randár – H. Mikolášková / Poprask na laguně (Městské divadlo Zlín)

so 15.5., 19:00: M. Frayn / Bez roucha (Divadlo v Dlouhé, Praha)

ne 16.5., 18:00: J. Havelka / Společenstvo vlastníků (Východočeské divadlo Pardubice)