Zájem divadel

„Měl své vrcholy, ale i nížiny, ostatně jako každé lidské dílo. Ale pokud se i v nížinách najdou lidé, kteří usilují o něco tak ušlechtilého, jako je divadelní komedie, není to v dnešním přetechnizovaném světě vůbec málo,“ prohlásil předseda odborné poroty Jan Kolář.

„Zatímco před dvanácti lety byl Grand Festival smíchu skromnou přehlídkou, dnes patří ke kulturnímu dědictví celého českého divadelnictví. Tenkrát museli pořadatelé o hostující soubory usilovat, dnes přední česká divadla usilují o to, aby zde mohla předvést své komedie,“ poznamenal předseda odborné poroty.

Široká nabídka

„Už když byl zveřejněn soutěžní program letošního ročníku, byly jsme potěšeny, protože to vypadalo, že by to mohl být silný ročník. To se i potvrdilo. Nabídka byla velmi široká na nejrůznější druhy komedií. Každý si  během festivalu mohl přijít na své. Všechny inscenace byly osobité, po režijní stránce dobře zvládnuté. Třešničkou na dortu pro nás, čtyři studentky ve studentské porotě, bylo obsazení některých mužských rolí,“ konstatovala předsedkyně studentské poroty letošního Grand Festivalu smíchu Hana Rubišarová.