Ten přijela představit i slovenská režisérka a scénáristka Mira Fornayová.

Náročnější titul

„Jsem moc ráda, že si náš film vybral Febiofest jako zahajovací snímek v regionech. Je to pro nás velká čest," sdělila.
„Věřím, že diváky osloví a že si k němu najdou cestu, i přesto, že je trochu náročnější," poznamenala autorka snímku, který již získal hlavní cenu na filmovém festivalu v Rotterdamu, ale také cenu za režii na přehlídce v litevském Vilniusu. „Z těchto ocenění mám velkou radost," podotkla Mira Fornayová.

Děj dramatického příběhu ze současnosti je zasazen do kraje na moravsko-slovenském pomezí. Jeho hrdinou je osmnáctiletý Marek (Adam Mihál), žijící s otcem alkoholikem na malém městě. Jediné autentické citové pouto má mladík ke svému psovi. Markův život obrátí naruby odhalené tajemství jeho matky, která ho před lety opustila a zmizela.

Marek: antihrdina

„Marek je sice antihrdina, ale mým cílem není vytvořit černo-bílý charakter agresivního nedozrálého chlapce. Je to příběh o hanbě a hrdosti, která v případě Marka vede k tragédii antického rozměru. Je to příběh o naší víře, proč v něco věříme a jak zpětně tato víra ovlivňuje naše životy," naznačila autorka námět filmu, kde všechny hlavní role ztvárňují neherci.