CD přinese hudbu Jana Křtitele Vaňhala pod taktovkou odborníka na starou hudbu Marka Štryncla. Ke spolupráci byli přizváni také vynikající sólisté – Alice Martini, Sylva Čmugrová, Jaroslav Březina a Roman Janál. Nový disk by se měl objevit na trhu ještě před Vánocemi.

„Příznivci filharmonie se již mohou těšit na zahajovací abonentní koncerty 46. koncertní sezony. Uskuteční se od pondělí 8. do středy 10. září 
v Sukově síni Domu hudby 
v Pardubicích," uvedla mluvčí KFP Blanka Scholleová.

V čele orchestru se představí nový šéfdirigent Peter Feranec, který nahradil Marka Ivanoviće. 
V programu všech tří večerů zazní nejznámější árie a scény z oper Bedřicha Smetany 
a Antonína Dvořáka. Jako hosté se představí dva přední pěvci opery Národního divadla v Praze – sopranistka Dana Burešová a tenorista Aleš Briscein.

Slovenský dirigent PETER FERANEC působil v minulosti třeba jako šéfdirigent Petrohradského filharmonického orchestru, spolupracoval s významnými orchestry jako Londýnská filharmonie, symfonickým tělesem Orchestre national du Capitol de Toulouse, Pittsburským symfonickým orchestrem i Českou a Slovenskou filharmonií. Nahradil Marka Ivanoviće, který odchází do Národního divadla Brno.

Slovenský dirigent PETER FERANEC působil v minulosti třeba jako šéfdirigent Petrohradského filharmonického orchestru, spolupracoval s významnými orchestry jako Londýnská filharmonie, symfonickým tělesem Orchestre national du Capitol de Toulouse, Pittsburským symfonickým orchestrem i Českou a Slovenskou filharmonií. Nahradil Marka Ivanoviće, který odchází do Národního divadla Brno.