„Šlo o prestižní vystoupení v Dvořákově síni pražského Rudolfina u příležitosti státních svátků Slovenské republiky a výročí zakladatelů československého státu T. G. Masaryka, R. Štefánika a E. Beneše,“ konstatovala mluvčí orchestru Blanka Scholleová.

„Pod taktovkou šéfdirigenta Leoše Svárovského se orchestr představil s vynikajícími sólisty – slovenskou sopranistkou Adrianou Kohútkovou, barytonistou Ivanem Kusnjerem a Českým chlapeckým sborem Boni pueri,“ poznamenala mluvčí.

„Na programu byly árie ze slavné opery W. A. Mozarta Don Giovanni, ale také z oper La Traviata G. Verdiho, Gianni Schicchi G. Pucciniho a Lucie z Lammermooru G. Donizettiho,“ prozradila Blanka Scholleová a dodala, že sálem zněly rovněž skladby C. Francka, G. B. Pergolesiho a známý duet Pie Jesu z Requiem od A. L. Webbera.

Na domácí půdě se filharmonici poprvé objeví na abonentních koncertech, a to ve dnech 17. až 19. září v Sukově síni Domu hudby. „Návštěvníci se mohou těšit na skladby E. Schulhoffa, J. Vejvody a F. Schuberta,“ informovala náš Deník mluvčí orchestru.