Nový muzikál chystá pro své diváky Východočeské divadlo (VČD) Pardubice. šestou premiérou letošní divadelní sezony se stane slavný muzikál Zpívání v dešti v režii Petra Novotného. Poprvé se inscenace pardubickým divákům představí již v sobotu 31. března večer od 19 hodin.

Zpívání v dešti zasazuje obvyklý milostný příběh do Hollywoodu konce 20. let a neodolatelným způsobem paroduje zmatky kolem převratné novinky ve filmovém průmyslu. Je konec éry němého filmu, nastupuje film zvukový. Don Lockwood a Lina Lamontová natáčí v ateliérech nový historický film. Fanoušci je zbožňují, ale právě zvukový film odhalí, že božská Lina má příšerný pisklavý hlas, který by dav nadšenců okamžitě vypískal. Donův přítel, muzikant Cosmo Brown, přijde s převratnou možností nadabovat hlavní hrdinku jinou, talentovanou adeptkou herectví Kathy Seldenovou. A láska je na scéně – Don se do Kathy bláznivě zamiluje! Když se pak odhalí podvod, že Kathy dabuje Linu, nic už nebrání ani lásce, ani startu hvězdné kariéry Kathy.

Hollywoodská klasika z roku 1952

Muzikál Zpívání v dešti vychází z hollywoodské klasiky – filmu Singin' in the Rain z roku 1952 s Debbie Reynoldsovou, Donaldem O'Connorem a Genem Kellym. Kromě známé písně Singin' in the Rain nabízí další skvělé melodie a především taneční a úchvatné stepařské kreace. Je typickým rodinným muzikálem, který potěší a pobaví diváky všech věkových kategorií.
„Film, který je dodnes označován za poklad MGM (filmové studio Metro Goldwyn Meyer), se nestal trhákem bezprostředně po premiéře, protože stejné studio těsně před tím vyprodukovalo jiný divácky úspěšný film Američan v Paříži (také s Genem Kellym v hlavní roli). A když Američan v Paříži získal Oscara za nejlepší film, Zpívání v dešti bylo dokonce načas staženo z kin, aby se po roce vrátilo na scénu. Hitem se stalo pomalu a postupně, ale na vrcholu kraluje dodnes,“ upozornila dramaturgyně nové inscenace Jana Uherová.

Režisérem hry je Petr Novotný

V hlavních rolích pardubické inscenace se představí Josef Pejchal jako Don Lockwood, Martina Sikorová jako Kathy Seldenová a Petra Janečková jako Lina Lamontová. Pardubického provedení   se ujal zkušený muzikálový režisér Petr Novotný, který má za sebou takové muzikálové hity jako Pokrevní bratři nebo Šumař na střeše. V současné době má VČD na repertoáru několik inscenací, pod kterými je jako režisér podepsán Petr Novotný, třeba muzikál Muž z kraje La Mancha, romantický příběh Zvoník Matky Boží nebo historické drama Čachtická paní.

Režisér si k sobě tentokrát přizval odborníka na step choreografa Václava Mušku. Diváci se tak kromě zpěvu mohou těšit i na stepařská čísla, která pardubičtí herci už několik měsíců trénují.

(dub)