Nejen milovníci francouzské kultury, ale také filmoví nadšenci si tento víkend přijdou na své. Od pátka do neděle bude totiž i pardubický CineStar hostit už jedenáctý ročník Festivalu francouzského filmu.

„Festival zahájí animovaný snímek Persepolis, loňský francouzský kandidát na Oscara a film, který slavil divácký úspěch téměř po celém světě,“ informovali pořadatelé festivalu. Následovat bude první z filmů na téma Paříž s názvem 2 dny v Paříži. V pátek ještě přijde na řadu hororový příběh Hranice smrti.
Sobotní program odstartují oblíbené postavy ve snímku Asterix a Olympijské hry. Dále bude k vidění také snímek Paříž a akční thriller 96 hodin. „Poslední sobotní film Funny Games USA je remakem filmu z roku 1997, který svým neotřelým zpracováním zaujal i na festivalu v Cannes. Je průzkumem dnešní brutální společnosti a toho, jak násilí ovlivňuje naši kulturu,“ uvedli pořadatelé. Další animované filmy – Lovci draků a Strach(y) ze tmy se promítnou v neděli. Originální příběh novináře, který zůstal po srdeční příhodě zcela paralyzovaný, nese název Skafandr a motýl. Festival ukončí povídkový příběh natočený slavnými režiséry Paříži, miluji tě. Vstupné na všechny filmy je 70 korun.

(teh)